Koľkí z vás radi varia? Alebo ako často trávite čas v kuchyni?

Kuchyňa je v nových domácnostiach čoraz viac integrovaná s obývačkou, pretože rodina sa stretáva pri dobrom jedle. Či už v kuchyni trávi čas muž alebo žena, je fajn spríjemniť si čas vychytávkami, ktoré buď zjednodušia varenie či pečenie, alebo jednoducho čas trávený v kuchyni. Náš výber na tento mesiac je teda jasný.

ONDREJ

Urobte si výživné Smoothie

Smoothie je fajn, dokáže zahnať hlad a je to hotové pomerne rýchlo. Teda, ak máte na to príslušné náradie. My sme vybrali pre vás mixér Philips Avance ProBlend 6 3D HR3655. Vďaka použitej technológii ProBlend 6 3D, výkonu až 1400 wattov a rýchlosti až 35 000 ot./min si vychutnáte jemnejšie kokteily a zmesi s výbornou chuťou a jasnou textúrou. Otáčky sa dajú nastaviť, ich stav vidíte na podsvietenom displeji. A nemusíte sa extra nútiť do konzumácie ovocia a zeleniny, toto vám bude chutiť. Súčasťou dodávky je 2-litrová nádoba, bude teda dosť pre celú rodinu. Nemusíte pritom skonzumovať všetko naraz, dostanete aj dva uzatvárateľné poháre. Čistenie je jednoduché vďaka odnímateľným nožom.

Cena: 149,99 EUR

Vlastný chlieb z domácej pekárničky

Lahodný chlieb, ktorý vyzerá ako bochník, má chrumkavú kôrku a je čerstvo upečený? Ideálne na raňajky a zaistí ho Panasonic SD-ZP2000 Croustina. A zvláda slané pečivo všetkého druhu, koláče, ovocné džemy, ale aj cesto na pizzu. Na výber je 18 parametrov na individuálnu prípravu pečiva, nemusíte pritom pridávať žiadne aditíva, len cukor a soľ. Môžete si namiešať vlastnú zmes zdravších ingrediencií. Vo vnútri sú senzory na snímanie teploty, Coustina sa postará o kvalitné cesto aj jeho kysnutie. Pekárnička sa pritom zmestí aj do menšej kuchyne. Vnútorné veko a vykurovacie teleso uprostred pekárne sa starajú o rovnomernú distribúciu tepla, čo napomáha k vytvoreniu krásne chrumkavej kôrky.

Cena: 280 EUR

FERO

Hovoriaca váha My Weigh SCMVOX3000

Na rôzne smart kuchynské produkty sa ja osobne pozerám s veľkým dešpektom, pretože mi obvykle prídu ako úbohé, pomätené či celkom neužitočné. Ľudia naozaj nepotrebujú predhriať rúru po ceste domov a ani si esemeskovať so svojou on-line chladničkou, ktorá bude za pár mesiacov už nevyhnutne súčasťou záškodníckeho bootnetu. To ale neznamená, že pokročilé IT mechanizmy nemôžu v kuchyni pomáhať. Ich cieľová skupina je však iná. Tak je tomu aj u hovoriacej váhy. Na čo by bola bežným ľudom? Na nič. Avšak pre nevidiacich ide o dar z neba. Aj oni si potrebujú pripravovať obed, pričom merať napríklad množstvá cestovín formou plnej šálky či hrste je značne nevhodné. Rôzne cestoviny totiž majú výrazne odlišný objem a je teda lepšie ich vážiť, čo vám umožní monitorovať kalorický príjem.

Cena: 38 EUR

Inteligentná stabilizačná lyžička Gyenno

Jednou z úžasných ukážok pokroku v MEMS gyroskopoch a akcelerometroch je existencia cenovo dostupných lyžičiek, vidličiek a nožíkov určených pre ľudí s Parkinsonovou chorobou, alebo s inými zdravotnými ťažkosťami, spôsobujúcimi veľkú triašku. Ešte donedávna tieto osoby prichádzali o veľký kus samostatnosti, pretože neboli schopné sa sami najesť. Mentálne to zvládajú, ale ruka skrátka neposlúcha a jedlo z lyžičky padá skôr než sa dostane k ústam. Úžasné mechanizmy, ktoré je pravdaže lepšie vidieť v akcii na videu, umožňujú okamžitú korekciu protipohybom, podobne ako to robia videostabilizátory. Aj keď sa teda ruka osoby s lyžičkou masívne trasie, zabudovaný akcelerometer, gyroskop a pohybový mechanizmus neprestajne trasenie vyrovnáva protipohybom a jedlo udrží na lyžici počas celej cesty do úst.

Cena: 250 EUR

ROMAN

iPad (2018)

Ja budem trochu trhať partiu, nakoľko nemám vo svojej kuchynskej výbave žiaden technologický výstrelok a vrchol inovácií je tak pre mňa malý kastról Tefal, v ktorom sa mi nič nepripáli, keď si robím praženicu na raňajky.

Nakoľko sa však snažím začať variť, využívam pri tom iPad ako pomôcku. Či už na hľadanie receptov alebo na sledovanie YouTube videí priamo pri varení. A treba uznať, že je to celkom dobrá alternatíva k bežným kuchárskym knihám 😊

Cena: 349 EUR

JBL Flip 4

Pri varení alebo pri robení poriadkov v kuchyni rád počúvam hudbu a hoci som vyrastal v domácnosti, kde hralo rádio, ja využívam modernejšie riešenie a tým je kombinácia smartfónu, služby Spotify a Bluetooth reproduktora JBL Flip 4. Ten je ľahko prenosný, má kvalitný zvuk s výraznými basmi a dobrú výdrž až 12 hodín prehrávania, takže zbytočne nezaberá miesto v kuchyni, keď ho nepotrebujem využívať.

JBL Flip 4 výborne poslúži aj ako reproduktor, ktorý si so sebou zoberiete na dovolenku alebo na chatu, takže opäť ide o viacúčelové zariadenie. Poteší aj jeho odolnosť voči striekajúcej vode na úrovni IPX7. A často ho v kuchyni používam aj v kombinácii s iPadom – záleží na tom, čo práve robím.

Cena: 129 EUR

MIŠO

ROHNSON R-276

Sendvičovač ako lusk. Dobrý gadget do kuchyne, ktorý opečie váš toastový chlieb poriadne sprudka alebo jemne pri nižšej teplote a s väčším prepečením. Jeho výhodou je, že spraví dva toasty naraz. Veľké štvorcové, nie dva trojuholníky z jedného štvorca. Ideálny pre milovníkov tohto pokrmu, inak vám bude v kuchyni asi trochu zavadzať. Ale je to prenosná vec a vytiahnete ju vždy, keď bude treba. Pre tých, čo ste si takéto bagetky v chlebe už robili, oceníte tepelne izolovanú rukoväť. No a pre tých čo zabudli na očkovanie proti tetanu, je tu dobrá správa. Sendvičovač je z nehrdzavejúcej ocele.

Cena: 30 EUR

Sencor SCP 5303GY

Indukčná doska je dobrý doplnok pre tých, ktorí majú plynový nedajbože elektrický sporák. Netreba prerábať kuchynskú linku. Túto dosku položíte hocikam. Má úsporné režimy, podstatné však je, že na nej ušetríte trochu času. Zohriať vodu na rezance zvládne skôr ako rýchlovarná kanvica. Avšak pozor, na rýchlosť si treba zvyknúť, na čo mnohí z klasického sporáka nie ste zvyknutí. Je tu automatická detekcia nádob. Použiť môžete až také, čo majú dno do priemeru 19 cm.

A viete čo je na tom všetkom najlepšie? Oba moje „nákupné tipy“ nepotrebujú žiadnu mobilnú aplikáciu. K indukčnej doske však potrebujete aj odpovedajúce hrnce alebo panvice. Nie všetky na nej budú fungovať.

Cena: 80 EUR

TOMÁŠ

DÉLONGHI ECAM 22.360.W MAGNIFICA S

Mám rád chvíle v kuchyni, pretože rád varím aj pečiem. A počas toho veľmi rád pijem dobrú kávu. Prešiel som si rôznymi prípravami od „koťoga“, cez french press, pákový kávovar až po automatické espresso. A nech to bude baristov akokoľvek dvíhať zo stoličky, doma si rád uvarím kávu iba stlačením jedného tlačidla. Na to mi celkom dobre slúži kávovar DéLonghi, ktorý okrem klasického espressa dokáže variť aj mliečne nápoje ako cappucino, latte macchiato či caffé latte. Má rôzne nastavenia, od hrúbky mletia, až po teplotu kávy a krémovosť peny, aby ste dosiahli tú najlepšiu kvalitu z domáceho automatického espressa.

Cena: 549 EUR

Xiaomi Mi Smart Kettle

V redakcii sme testovali túto kanvicu na vodu od Xiaomi. Má jednoduchý dizajn a vnútro je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Objem má 1,5 litra. Prostredníctvom aplikácie dokážete sledovať teplotu vody v kanvici a nastaviť si aj teplotu, na ktorej má kanvica vodu udržiavať. Potom môžete teplotu sledovať už aj bez aplikácie, prostredníctvom LED diód, ktoré menia farbu podľa teploty vody. Ak sa pýtate, na čo je dôležité sledovať teplotu vody, tak napríklad pri príprave detskej stravy potrebujete vodu ohriať iba na určitú teplotu. Rovnako čaj by ste mali zalievať pri teplote 50 °C. Čiže nie vždy potrebujete vodu zovretú na 100 °C.

Cena: 39,90 EUR