Ako aktivovať prepínanie kariet v Chrome na novom Androide?

0

Chrome, ktorý beží na Android 5.0 používa trochu iné prepínanie kariet a to môže niekoho otravovať.

Novou verziou Androidu sa zmenilo aj štandardné prepínanie kariet z prehliadača do systému. Poriadny šok pre konzervatívnych aj menej konzervatívnych používateľov. V prehliadači totiž nevidíte tlačidlo s počtom otvorených kariet. Jeho stlačenie zmenšilo zobrazené okná a mohli ste sa medzi nimi prepínať podobne ako pri výbere z kartotéky.

chromekarty (2)

Google presunul túto funkciu medzi ostatné aplikácie do systému. Je to podľa nás niečo, čo môže fungovať v OS, kde máte hlavný panel. Tu ani príliš nie. Prehliadače v OS Windows umožňujú „rozbalenie“ kariet prehliadača na hlavný panel, čiže sa môžete prepínať aj odtiaľto.

Ako teda aktivovať tradičný režim?
Kliknite na tri bodky v menu Chrome a otvorte položku Nastavenia. V časti základné je položka Spojenie kariet a aplikácií. Tu treba funkciu vypnúť a v Chrome sa opäť zobrazí tlačidlo s informáciou o počte otvorených kariet a budete ich môcť prepínať z prehliadača a nie použitím tlačidla na prepínanie sa medzi aplikáciami.

chromekarty (1)

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár