Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Na Bratislavskom hrade sa 8. júna uskutoční AVON Pochod 2019.

  • Ak sa rozhodnete cestovať na podujatie vlakom, cestovné platíte len do Bratislavy. Späť Vás ZSSK odvezie bezplatne

Rakovina prsníkov je tretím najčastejším nádorovým ochorením na svete a umiera naň najväčší počet žien, ktorým bol zistený zhubný nádor. Len na Slovensku lekári každý rok diagnostikujú 3 500 nových pacientiek s rakovinou prsníka. Príčiny vzniku tejto zákernej choroby, ktorá sa vyskytuje u žien všetkých vekových kategórií, dodnes nie sú odhalené. Existuje však účinná cesta k včasnému odhaleniu a tou je prevencia – pravidelné prehliadky a samovyšetrenie prsníkov.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) sa už po piaty raz podujala byť partnerom a oficiálnym dopravcom AVON Pochodu. „Som presvedčený, že je potrebné, aby sme ako národný dopravca podporovali všetky aktivity, ktorých cieľom je pomáhať. Preto ma teší, že aj vďaka ZSSK sa na akcii môžu zúčastniť tisícky ľudí,“ uviedol Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Idea najbližšieho eventu znie: „Nezáleží na tom, čo máme na hlave. Záleží na tom, čo nosíme v srdci.“ Jedenásty ročník sa uskutoční v areáli Bratislavského hradu v sobotu 8. júna 2019. Program bude moderovať Michal Sabo a na pódiu sa predstavia napríklad Sima Martausová, Puding pani Elvisovej,    S Hudbou Vesmírnou či Desmod. Súčasťou akcie budú aj zaujímavé besedy a pre deti sú pripravené rôzne kreatívne aktivity alebo maľovanie na tvár. Finančné prostriedky získané predajom tričiek, ktoré sú vstupenkou na akciu, poputujú na konto verejnej zbierky občianskeho združenia Zdravá žena. Minulý rok sa vďaka AVON Pochodu vyzbieralo na pomoc ženám dohromady 26 514 €.

Cieľom ružového podujatia je pomáhať ženám v boji za zdravé prsia. Medzi mnohé známe slovenské osobnosti, ktoré tento charitatívny projekt podporujú, patria napríklad moderátorky Alena Heribanová, Zlatica Puškárová, Kveta Horváthová, speváčky Beáta Dubasová a Dara Rolins, ale aj herci Maroš Kramár či Daniel Heriban a moderátori Bruno Ciberej i Roman Juraško.

Ako vlakom na AVON Pochod 2019?

  • V pokladnici ZSSK s kompletným vybavením cestujúcich pokladníka informujte, že cestujete na AVON Pochod.
  • Zakúpte si celý jednosmerný cestovný lístok na vlak z miesta odchodu vlaku do ľubovoľnej stanice v Bratislave.
  • Na mieste podujatia si v stane registrácie dajte cestovný lístok označiť pečiatkou organizátora.
  • Cestujte domov bezplatne s opečiatkovaným cestovným lístkom.
  • Platnosť lístka trvá od 7. do 9. júna 2019 (do 24:00).

Ďalšie užitočné informácie o cestovaní vlakom na AVON Pochod 2019 získate na webe ZSSK https://www.slovakrail.sk/sk/ceny-zlavy-sr/avon-2019.html. Bližšie informácie o evente nájdete na https://www.zdraveprsia.sk/avon-pochod/avon-pochod-2019/.

Značky: