Ako nastaviť jas displeja vo Windows 10?

0

Tento nástroj pomôže zlepšiť nastavenie jasu viac ako integrované nastavenia v systéme.

Server ghacks.net upozornil na freeware Dimmer, ktorý pomôže s intenzitou jasu. Na tom by nebolo nič neobvyklé a toto máte priamo vo Windows alebo priamo na monitore. V čom je teda prínos samostatného programu?

Okrem toho, že sa s ním dá nastaviť intenzita jasu pre každý monitor samostatne, má väčšie škálovanie. Úprava je jemnejšia a ak máte na minime stále príliš svetlý monitor, jas sa dá ešte znížiť. Maximum jasu ale už nezvýšite. Zaujímavosťou bude to, že aj pri snímke obrazovky sa aplikuje nastavenie podľa programu.

Program zaberie menej ako 100 kB a nemusí sa inštalovať. Stačí ho rozbaliť a spustiť. Pôvodné nastavenia pred spustením programu Dimmer sa obnovia po jeho ukončení. Po jeho spustení zase program prevezme úpravy na seba a aplikuje posledné nastavenia.

Zdroj: ghacks.net

Prečítajte si aj:

Ako zvýšiť jas a kontrast vo videu cez Media Player Classic

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár