Ako obnoviť zmazané súbory z Dropboxu?

0

Vedeli ste, že súbory vymazané na Dropboxe sa ešte dajú zachrániť?

A to v prípade, že ich odstránite priamo z webového rozhrania, mobilnej aplikácie alebo synchronizovaného priečinka na počítači.

db

Na tento účel je ideálne použiť funkciu, ktorá je vcelku nenápadná. Jej ikona je na hornom paneli vedľa poľa na vyhľadávanie. Ikonou koša totiž aktivujete režim, kde sa zobrazia odstránené súbory a adresáre. Budú znázornené sivou farbou a ľahko ich odlíšite od aktuálne dostupných dát.

D (1)

D (2)

Dropbox hovorí o tom, že v bezplatnom účte podrží takto odstránené súbory 30 dní. To je doba, pokým máte istým spôsobom garanciu obnovy náhle potrebných údajov. Je to fajn a teda aj táto služba má podobne ako Google Drive svoj kôš na súbory.

Ak teda omylom niečo zmažete v operačnom systéme a to následne aj z koša systému, súbory stále nájdete vedené vo vašom účte na Dropboxe a v on-line účte ich obnovíte.

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár