Ako opraviť problémy s internetom vo Windows 10?

0

Používatelia hlásia problémy s pripojením na internet.

Aktuálne v nadväznosti na aktualizáciu označenú ako KB5001330. Tak či onak, problémy s pripojením na internet sa objavujú vo Windows 10 periodicky. Či už po aktualizácii systému alebo ovládačov sieťových adaptérov.

Ako na to?

Tip, ako by ste mohli niektoré problémy odstrániť, poskytuje nástroj ipconfig. Ten sa dá spustiť cez Príkazový riadok a nájdete ho v ponuke Štart. Treba ho spustiť v režime správcu. Vo Windows 10 nastali nejaké zmeny a nástroj ipconfig sa bez administrátorských oprávnení nemusí spustiť správne.

Zadajte príkaz ipconfig /flushdns, ktorý vyčistí cache s DNS záznamami. Nie je to všeliek ale spravidla dosiahnete zlepšenie stability internetového pripojenia. Časté problémy s internetom môžete mať vtedy, keď sa pripájate cez extender alebo router na striedačku a máte zapamätané obe siete.

cmd

Prečítajte si aj:

Ako prefarbiť Windows? Vyskúšajte tento program

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár