Ako pridať tlačiarne do menu v Prieskumníkovi?

1

Tlačiť môžete aj bez toho, aby ste súbor museli otvoriť a využívať jeho ponuku na tlač.

Stačí si do Prieskumníka umiestniť odkaz na vami zvolenú tlačiareň a dokumenty do nej odosielať. Áno reč je o menu Odoslať kam. Postup je jednoduchý a takto si tam môžete pridať viacero tlačiarní.

Do riadka adresy v Prieskumníkovi zapíšte shell:PrintersFolder a stlačte Enter. Zobrazí sa priečinok s tlačiarňami, ktoré máte v systéme. Z kontextovej ponuky tlačiarne kliknite na položku Vytvoriť odkaz. Zobrazí sa informácia, že do tohto priečinka sa odkazy nedajú vytvárať a vytvorí sa na ploche systému. Takto si môžete vytvoriť viac odkazov na tlačiarne, ktoré chcete používať.

explorer

Potom do riadka adresy v Prieskumníkovi zadajte a stlačte Enter. Zobrazí sa priečinok ponuky Odoslať kam. Vytvorené odkazy z plochy tam presuňte. Odteraz po kliknutím na súbor pravým tlačidlom budete ho budete môcť odoslať priamo na tlačiareň.

explorer

Zdroj: námet na tip poskytol server WinAero

Prečítajte si aj:

Ako využiť klávesové skratky s klávesom Windows?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>