Ako pristupujú k internetu obyvatelia USA a Japonska?

0

Amerika – krajina iných mravov.

Mnohí z vás už určite používate pripojenie na internet cez mobilný telefón, ale doma máte počítač s pripojením cez kábel alebo domáce Wi-Fi. Pre viac ako 20 miliónov Američanov to však nie je pohodlná funkcia navyše, ale jediné reálne dostupné pripojenie so svetom on-line. Podľa výskumu analytickej spoločnosti Pew Research Center až 7 % obyvateľov USA pristupuje k internetu len cez smartfón, pričom nemajú inú, reálne použiteľnú alternatívu. Až 10 % Američanov pritom má smartfón, ale nemá doma Wi-Fi ako širokopásmové pripojenie.

V USA je v obľube využívať Wi-Fi pripojenie v rôznych kaviarňach a nákupných centrách, obyčajne však ide o nezabezpečené Wi-Fi. Iné výskumy hovoria o situácii s internetom v Japonsku, kde sa verejné Wi-Fi takmer vôbec neexistuje a drvivá väčšina obyvateľov spolieha mimo domu či práce na pripojenie len cez smartfón a mobilné dáta.

Značky:

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>