Ako sa zbaviť notifikácií vo Windows 10?

0

Sú otravné a len málokto ich chce.

Notifikácie si našli svoju cestu na mobilných telefónoch a vo svete stolných operačných systémov sa udomácnili. Avšak tak trochu po svojom a následne zistíte, že máte toľko notifikácií, že ich ani nestíhate čítať. A navyše vo Windows 10 vyzerajú neprehľadne a Centrum akcií má svoje rezervy.

Ako na to?

Notifikácií sa môžete zbaviť úplne a to v časti Nastavenia – Oznámenia a akcie – Oznámenia. Tu ich vypnete úplne a nebudete zahlcovaní ďalšími aplikáciami. Na samotných notifikáciách či po úplne po slovensky upozorneniach by nebolo v zásade nič zlé. Je ich ale veľa, máte ich potom nahromadené z každej aplikácie a čítať ich spätne sa len málokomu chce.

Nemusíte chcieť ich úplne vypnúť a v spodnej časti okna máte prepínače k aplikáciám. Tu sa zobrazia len tie, ktoré už nejakým spôsobom aspoň raz zobrazili notifikáciu. Tu ich vypnete podľa aplikácií.

Problém s upozorneniami je ten, že v minulosti niektoré z nich mizli. Napríklad hlásenie, ktoré síce informovalo o nejakom stave aplikácie ale reálne nebolo podstatné, sa zobrazilo v bubline. Tá po niekoľkých sekundách zmizla. Dnes zostane toto upozornenie medzi množstvom notifikácií a vy v tom máte prevažne neporiadok.

windows settings

Prečítajte si aj:

Ako aktivovať Windows 10?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár