Využiť môžete špeciálnu podstránku RTVS.sk alebo aplikácie na sledovanie TV vysielania.

23. júla 2021 začínajú letné olympijské hry v Tokiu a trvať budú až do 8. augusta 2021. Podobne ako ďalšie veľké športové podujatia, aj tohtoročnú olympiádu môžete sledovať cez internet. K dispozícii máte dve jednoduché možnosti.

Špeciálny web RTVS.sk

Prvou možnosťou, ktorá je absolútne pohodlná a nevyžaduje inštaláciu žiadnej ďalšej aplikácie či predplatné samostatnej služby, je využitie špeciálneho webu RTVS.sk, ktorý je venovaný tohtoročnej olympiáde. Navštíviť ho môžete na stránke rtvs.sk/olympiada-tokio-2020.

Olympijský web na RTVS.sk je tradične rozdelený do niekoľkých sekcií. Základom je sekcia Live s priamymi prenosmi z jednotlivých športov. Na tejto stránke je k dispozícii takisto televízny program pre aktuálny deň. Športové prenosy budú na Dvojke, otvárací a záverečný ceremoniál budú na Jednotke.

Web RTVS.sk odporúčame využiť, pokiaľ sa nachádzate na území Slovenska. Je responzívny, takže si priame prenosy pohodlne spustíte aj na smartfóne.

Olympiáda Tokio 2020

Olympiáda Tokio 2020 na webe RTVS.sk. Zdroj: RTVS.sk

Aplikácie na sledovanie TV

Alternatívou k špecializovanému webu RTVS.sk sú aplikácie na sledovanie živého TV vysielania, ktoré vám umožnia sledovať TV kanály Jednotka, Dvojka a ďalšie. V súvislosti s olympiádou dávame do pozornosti aj vysielanie TV kanálov Eurosport, kde nájdete najviac obsahu z Tokia.

Nevýhodou tohto riešenia je, že až na výnimky vyžaduje samostatné predplatné niektorej zo služieb, takže platiť si za aplikáciu na sledovanie TV len kvôli olympiáde, môže byť diskutabilné.

Pokiaľ však plánujete využívať TV aplikácie ako plnohodnotné riešenie na sledovanie televízneho vysielania na viacerých zariadeniach vo vašej domácnosti – a áno, dnes už tieto služby dosahujú potrebnú kvalitu, potom je vhodné zvážiť aj toto riešenie. Pozrite si náš veľký prehľad aplikácií na sledovanie TV, ktorý sme aktualizovali nedávno, aby reflektoval stav v roku 2021.

Z ponuky aplikácií na sledovanie TV dávame do pozornosti službu Antik TV, ktorá ponúka aj bezplatný balík, takže ak hľadáte iba spôsob, ako sledovať olympiádu, toto je vhodné riešenie. Rovnako je dobre vedieť, že službu Magio GO môžete získať zadarmo k Magio TV, resp. ako bezplatný benefit k paušálom od Telekomu.

Pozornosť si tiež zaslúži služba Horizon Go od UPC, ktorú si môžete predplatiť samostatne alebo ju získať ako bezplatný benefit k Horizon TV. UPC počas olympiády zaradí do programovej ponuky TV kanály Eurosport 3 až 9, ktoré odvysielajú takmer 800 hodín obsahu zo všetkých olympijských športových kategórií.

Zoznam a parametre ostatných aplikácií na sledovanie TV si môžete prečítať v našom veľkom prehľadovom článku, TU.

Magio GO je moderná služba. Atraktívna je najmä exkluzívnymi TV kanálmi, ktoré inde nenájdete

Magio GO je moderná služba. Atraktívna je najmä exkluzívnymi TV kanálmi, ktoré inde nenájdete

Zdroj: vlastné, rtvs

Prečítajte si aj:

Aplikácie na sledovanie TV v roku 2021