Ako ušetriť dáta pri sledovaní videa?

0

Ušetriť na dátach alebo znížiť zaťaženie siete viete aj pri sledovaní videa.

Jedným z príkladov je sledovanie videa na YouTube. V prípade služieb ako napríklad HBO GO je algoritmus kvality streamovania nastavený automaticky podľa vašej rýchlosti pripojenia.

Na YouTube máte možnosti vo verzii v prehliadači na PC ako aj na smartfóne. Postup sa od seba veľmi neodlišuje. Na počítači je v spodnom riadku ikona ozubeného kolieska.

Ak sa prehráva video v rozlíšení aspoň 720p, je v ňom aj značka HD. Tá zostáva aj pri Full HD. Pri nižších rozlíšeniach nie je ozubené koliesko doplnené žiadnou značkou. No a nakoniec, pri 4K obsahu bude v koliesku značka 4K.

youtube

Kliknite naň a zobrazí sa menu. V položke Kvalita sú ďalšie možnosti podľa toho, v akom rozlíšení autor videa nahral tento obsah na server. YouTube ho spracuje a ponúkne automaticky aj nižšie rozlíšenia.

A tu je práve možnosť ako ušetriť na dátach. Nie vždy totiž potrebujete vysoké rozlíšenie. Hodí sa vtedy, ak si chcete niečo pozrieť, no ste na verejnej Wi-Fi, kde je pripojených veľa používateľov.

Sledovanie videa na smartfóne takisto nie je problém. Mnohí sa sťažujú, že sa im rýchlo minú dáta. Avšak vy si môžete nastaviť nižšie rozlíšenie, ktoré na malom displeji (oproti obrazovke notebooku) nebude problém. Nastavenia zostávajú zapamätané aj pre ďalšie videá.

Prečítajte si aj:

Ako sa pripojiť na internet cez smartfón? Telekom dáva 1000 GB dát

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>