Ako vo Worde posúvať odseky myšou?

0

Praktická funkcia, ktorá vám ušetrí triafanie myšou.

Štandardné posúvanie a prehadzovanie odsekov myšou a klávesovými skratkami Ctrl + C / X a Ctrl + V sa dá robiť aj čisto medzi potreby ovplyvňovať schránku. Hlavným posolstvom tohto tipu je, aby ste si vyskúšali prácu kurzorovými šípkami.

Ako na to?

Meniť poradie odsekov netreba ich vystrihnutím a vkladaním na iné miesto. Veľmi dobrý systém „prehadzovania“ blokov je aj cez klávesnicu. Ide o klávesové skratky Shift + Altšípky hore a dole. Šípkami do strán meníte štýly.

Netreba označovať blok textu. Nový odsek začína klávesom Enter, tak, ako vždy. Preto ak potrebujete meniť poradie viacerých odsekov, je treba ich označiť. Stačí označiť posledný riadok jedného a napríklad časť prvého riadku ďalšieho odseku. Automaticky sa zohľadní použitie na oba celé bloky textu. Myšou toto nespravíte, inak potiahnete preč iba označené bloky textu.

Týmto postupom budete môcť presúvať kompletné časti textu, pokojne zhora nadol cez nadpisy a rôzne štruktúry. Nie je to niečo, čo budete odteraz bezvýhradne používať, avšak je to tip, ktorý vám uľahčí veľa práce pri výbere blokov a manipuláciu s nimi.

Prečítajte si aj:

Ako vložiť QR kód do Wordu?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár