Ako vypnúť automatický jas displeja na notebooku

0

Prinášame návod krok za krokom, ako sa vyhnúť neustálemu stmievaniu displeja.

Automatické nastavenie jasu displeja je už niekoľko rokov dostupné na smartfónoch a tabletoch. Pomaly sa udomácňuje na prenosných počítačoch. Čo však robiť, keď sa mení automatický jas displeja a výrobca akosi pozabudol na tých, ktorí by si túto funkciu radi vypli?

Na väčšine prenosných počítačoch je nejaký funkčný kláves, ktorým sa dá táto funkcia vypnúť. Stretli sme sa však aj s tým, že takúto funkciu na niektorých notebookoch nevypnete.

Poďme teda na postup, ako to vypnúť cez systémové prostriedky.

 1. Spustenie služby Services
  Klávesom Win + R aktivujeme okno spustenia a do neho vpíšeme text services.msc.
  1
 2. Vyhľadanie služby snímača
  V zobrazenom okne systémových služieb a procesov sa bude nachádzať položka s názvom Sensor Monitoring Service.
  2-1
 3. Deaktivácia hardvérového komponentu
  Služba bude bežať a tak ju treba ukončiť tlačidlom Stop. Ak ju v budúcnosti nebudete chcieť aktivovať, je potrebné stlačiť vybrať zo zoznamu Startup type položku Disabled. Nakoniec stačí potvrdiť zmeny tlačidlom OK. V drivej väčšine prípadoch uvidíte, ako sa displej rozjasní.
  2

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár