Ako vypnúť Windows 10 potiahnutím tapety nadol?

0

S týmto postupom sa stretnete na notebookoch s dotykovým displejom, no ani bežné obrazovky nie sú výnimkou.

Vypnúť systém týmto spôsobom vám asi veľmi veľa produktivity neprinesie, no toto je tip pozmeňujúci vaše návyky. Možno sa dá sčasti hovoriť o oživení zaužívaných stereotypov. Nie je ani zložitý a tento postup ľahko skopírujete na iný počítač.

Vlastne budete kopírovať súbor, resp. odkaz naň. Kliknite pravým tlačidlom na Pracovnú plochu a z kontextového menu vyberte Nový – Odkaz. Do zobrazeného okna vložte príkaz:

%windir%\System32\SlideToShutDown.exe

a potvrďte tlačidlom Ďalej. Názov sa doplní automaticky podľa EXE súboru, no môžete ho prepísať za vlastný. Stlačením tlačidla Dokončiť sa na ploche vytvorí zástupca.

Dvojitým kliknutím sa zobrazí obrazovka na vypnutie myšou. Na dotykovom displeji je to zrejmé, prstom ju potiahnete nadol. Na nedotykovom na nej stlačte tlačidlo myši, držte ho a potiahnite nadol. Takto si vypnete operačný systém.

windows shortcut

Prečítajte si aj:

Prieskumník: Ako pridať adresár do ponuky Štart?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár