Ako zablokovať aktualizáciu Windows 10 na najnovšiu verziu?

0

Nie všetci chcú najnovšiu aktualizáciu v prvej vlne.

Z nášho pohľadu sa oplatí počkať, ak vyslovene nevyžadujete nejakú z nových funkcií v operačnom systéme Windows 10 v2004. Na mieste je odloženie aktualizácie na neskôr.

Ako na to?

Na tento účel máte vo všeobecnosti dve možnosti. Obe sa nachádzajú na jednom mieste a nájdete ich v aplikácii Nastavenia – Aktualizácia a zabezpečenie – Rozšírené možnosti.

Dôležitá sekcia je Pozastaviť aktualizácie. Štandardne je možné tento proces zastaviť na 7 dní dopredu. Tu ide o samotnú inštaláciu. To je vhodné vtedy, ak sa aktualizácia stiahne ale systém ju zatiaľ nezačal inštalovať. Postupne sa dá dostať až na 35-dňový odklad. To pre akékoľvek aktualizácie.

windows update

Na zablokovanie napríklad hlavných (to sú tie, ktoré sa vydávajú 2× ročne) je treba vybrať z prvého rozbaľovacieho zoznamu počet dní odkladu. Keď sa rozhodnete, že chcete opäť aktualizácie inštalovať, stačí zrušiť toto obmedzenie.

Druhá možnosť sa týka klasických záplat, napríklad kumulatívnych, ktoré odstraňujú nájdené chyby v systéme. Sú vydávané každý druhý utorok v mesiaci. Avšak aj tie môžete odložiť, nakoľko by mohli obsahovať nové chyby alebo komplikácie.

windows update

Neodporúčame ale pravidelné odkladanie aktualizácií, keďže ich súčasťou sú bezpečnostné opatrenia a váš systém by sa pre doterajšie chyby mohol stať rizikovým pre vaše súkromie.

Prečítajte si aj:

Ako presunúť panel úloh vo Windows 10?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár