Ako zabrániť stmievaniu obrazovky pri tmavých farbách? (AMD)

0

Nepríjemné stmievanie obrazovky a zmenu kontrastu robia aj grafické karty od AMD.

Toto sa dá vypnúť a pravdepodobne to bude pre mnohých pohodlnejšie ako krivenie farieb za účelom akéhosi pseudo šetrenia. Funkcia, ktorá sa objavila na platforme Intel a NVIDIA pred skoro 20 rokmi je tu dodnes.

Mnohí ju možno používate a poriadne neviete o čo ide alebo ako sa toho zbaviť. Pri napájaní počítača z externého zdroja si nič nevšimnete, pri napájaní notebooku z batérie je tento režim okamžite aktivovaný.

Ako ho vypnúť?

V prípade grafických kariet AMD potrebujete softvér AMD Radeon Software. Vo Windows 10 ho budete mať predinštalovaný ak máte napríklad notebook priamo s procesorom od AMD. Vyhľadajte ho v ponuke Štart.

Na karte Display nájdete niekoľko možností, ako upraviť výkon a zobrazenie z grafickej karty, nižšie aj možnosť nazvanú ako Vari-Bright. Vypnite ju.

Od teraz sa prestane meniť kontrast displeja podľa toho, či ste práve zobrazili čierny alebo tmavší obraz.

amd vari brgiht

Prečítajte si aj:

Ako nastaviť jas displeja vo Windows 10?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár