Ako zapnúť baterku namiesto fotoaparátu na Xiaomi?

0

Tlačidlo na vypnutie nemusí slúžiť len na rýchle zapnutie fotoaparátu.

Možno bude pre vás užitočnejšie zapnúť s ním LED svetlo. Dvojitým stlačením sa zapne LED svetlo, ale zároveň aj displej. Prípadne sa telefón odomkne, v závislosti ako máte nastavené odomykanie. Teda ak použijete prst, ktorému bude rozpoznaný odtlačok prsta.

Ako na to?

Zmena funkcie hlavného tlačidla sa vykonáva v časti Nastavenia – Rozšírené nastavenia – Odkaz na gestá – Zapnúť baterku. Takto si zmeníte pôvodnú funkciu mechanického tlačidla na možno praktickejšiu voľbu pre vás.

Ešte viac do hĺbky ide práve nadstavba MIUI, ktorá podporuje tzv. Klávesové odkazy. Baterku môžete zapnúť aj dlhým podržaním tlačidla Domov na displeji. Za bežných okolností by aktivoval Google Asistent, no dá sa to zmeniť.

Vyberať môžete z rôznych funkcií a je tu možnosť nakombinovať použitie tlačidla napájania a virtuálnych tlačidiel na ovládanie systému. Konkrétne zmeny spravíte v časti Nastavenia – Ďalšie nastavenia – Odkaz na gestá – Klávesové odkazy.

Prečítajte si aj:

Tipy a triky pre telefóny Xiaomi

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár