Ako zastaviť sledovanie Facebookom?

0

Sociálne siete a najmä Facebook sú neuveriteľne vtieravé.

Práve na tom je založený celý ich biznis. Netreba o tom pochybovať, keďže prvky sociálnych sietí vás dokážu sledovať a získavať vašu digitálnu stopu a keď nie na nich nie ste prihlásení. Aj preto sa tlačidlo „Páči sa mi“ zobrazuje na množstve stránke webových stránok. Výnimkou nie sú ani stránky pre dospelých.

Pochybujeme, že by niekto zdieľal na svoj profil video s daným obsahom v zmysle, že sa mu páči. Tak to totiž vyzerá, že práve na tento účel je tam tlačidlo Páči sa mi alebo Zdieľať. Nie, tvorcovia porno stránok si nemyslia, že by ste sa týmto chválili. Ale práve cez tento prvok vás dokážu sledovať.

Ako na to?

Sledovaniu tohto typu a vytváranie vašej digitálnej stopy pre Facebook ale aj Messenger alebo Instagram sa dá zabrániť. Existuje viacero doplnkov. Jeden z nich je Facebook Container a funguje ako rozšírenie prehliadača Firefox. Do Firefoxu ho pridáte z tohto odkazu. Je zadarmo a zakaždým, keď zablokuje sledovací obsah Facebooku, upozorní vás na to.

facebook container

Prečítajte si aj:

Prehliadač Vivaldi: „Dajte si pauzu. Pozastavte internet.“

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár