Ako zlepšiť výdrž batérie na telefónoch Xiaomi?

0

Nie vždy potrebujeme najvyšší výkon smartfónu.

Naopak viac by sme ocenili dlhšiu výdrž batérie. Najmä ak máte výkonnejší smartfón, šetrenie výrazne nepocítite. Či už ide o spomalenie procesora alebo zakázanie niektorých automatických služieb. Veľký podiel na spotrebe má aj automatická synchronizácia a aplikácie bežiace na pozadí.

Xiaomi poskytuje vo svojom rozhraní vlastné šetrenie energie. Nájdete ho v NastaveniaBatéria a výkon. Na definovanie nastavení a toho, čo sa v tomto režime uplatní treba ťuknúť na ozubené koliesko vpravo hore a prejsť do nastavení tohto šetriaceho režimu.

V prípade, že sa nechcete obmedzovať, máte možnosť ho naplánovať. Najlepšie pravdepodobne v noci a tak máte istotu, že vám smartfón počas noci, keď ho nepoužívate, nespotrebuje veľa energie.

Šetriaci režim odporúčame aj cez deň, podľa toho, ako používate smartfón.

V častých prípadoch rôzne aplikácie pristupujú ku GPS a to takisto zbytočne spotrebúva energiu. Napríklad počasie, prípadne iné, u ktorých ste povolili GPS po neobmedzenú dobu.

Totiž až na Androide 10 máte možnosť nastaviť použitia GPS len v prípade, že je aplikácia zapnutá. Nezabudnite vypnúť voľbu Vypnúť ak je nabitá batéria na 60 %. Ušetríte podstatnú časť energie aj pri vyššom stupni nabitia.

Prečítajte si aj:

Začíname s Androidom: Ako zrýchliť každý, aj starší smartfón?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>