Ako zmeniť farbu kurzora vo Windows 10 v2004?

0

Textový kurzor sa dal vždy prispôsobiť, teraz prichádza ešte jedno vylepšenie.

O tom, ako meniť nastavenia kurzora sa dozviete v samostatnom článku, ktorý nájdete na konci tohto textu. V systéme Windows 10 pribudla navyše možnosť farebnej úpravy.

Teraz máte v časti Nastavenia – Zjednodušenie prístupu – Textový kurzor novú možnosť. Je ňom farebné zvýraznenie polohy kurzora. Samotný kurzor nebude mať inú farbu ale jeho horné a dolné ohraničenie sa dá zvýrazniť.

windows 10 2004 kurzor

Funkcia sa dá zapnúť a vypnúť a jej nastavenia sú vidno na hornom obrázku. Spomedzi preddefinovaných farieb si môžete vybrať aj vlastnú. Text sa hodí pre používateľov so slabším zrakom, bežne môže toto zvýraznenie zavadzať. Minimálne v predvolenom nastavení. Máte však možnosť zmenšiť zvýraznenie.

Prečítajte si aj:

Ako zmeniť veľkosť kurzora vo Windows 10

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>