Android 10 dostupný aj pre staručké Samsungy

1

Otázkou skôr bude, či ešte takéto smartfóny niekto naozaj má.

Ide o modely Samsung Galaxy SII a Note 3, ktoré majú možnosť inštalácie Android 10 vo forme operačného systému LineageOS 17.1. Ide o neoficiálnu distribúciu, no operačný systém je uznávaný a dobre použiteľný pre tých, čo nechcú systém od Googlu.

Totiž Android je systém s otvoreným kódom, aj vďaka tomu existuje LineageOS 17.1. Podľa servera XDA je tu ROM obraz pre tieto smartfóny.

Zatiaľ nemá nejaké výrazné obmedzenia avšak sú hlásené ako nestabilné. Je treba zobrať do úvahy aj fakt, že nový systém má funkcie, o ktorých sa v dobách Note 3 neuvažovalo. Telefóny spred takmer 10 rokov nebudú hardvérovo podporovať úplne všetky funkcie.

Podľa definovania kompatibility ale nie sú o podporu systému v niektorej oblasti ukrátené. Či už ide o bezpečnosť alebo multimediálnu časť. Záruku hladkého chodu ale nikto nedáva. Skôr sa dá hovoriť o zázraku, že jadro Androidu 10 je schopné bežať na takto starom hardvéri.

Zdroj: XDA

Titulný obrázok: AnandTech

Prečítajte si aj:

Samsung Galaxy S10 Lite: Prvé dojmy s ďalším Galaxy S telefónom

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

  1. Dobrý deň .
    Volám sa Dušan

    Chcel by som keby firma Samsung dala nový android 10 aj na staršie mobilné telefóny ako to robia iný konkurenti napríklad na Samsung galaxy J5 2017. Nielen na 2 ročné mobily. Konečne by mala zmeniť postoj k svojim zákazníkom a mala by vylepšovať novým softvérom aj staršie mobilné telefóny lebo nie každý má hneď na nový telefón keď vyjde do predaja.
    Mal by zvážiť svoje konanie a zvýšiť dobu dodania nového softvéru pre mobili staršie minimálne 4 roky.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>