Android 9.0 Pie: Ako aktivovať ovládanie gestami a ako funguje?

1

Android 9.0 prináša podporu pre ovládanie gestami, trojicu štandardných systémových tlačidiel však neodstraňuje. Môžete si teda vybrať, aký spôsob ovládania vám vyhovuje. Je pravdepodobné, že štandardne budete mať nastavené ovládanie pomocou tlačidiel. Pokiaľ váš telefón podporuje ovládanie gestami, toto nastavenie nájdete v Nastavenia – Systém – Gestá – Potiahnuť prstom nahor po tlačidle plochy.

Obrazovka so zoznamom posledných používaných aplikácií dostala nový dizajn.

V tomto režime sa trojica systémových tlačidiel stratí a v spodnej časti obrazovky budete mať iba jednu čiarku. Jej stlačenie funguje ako stlačenie tlačidla Domov. Pokiaľ však na toto tlačidlo priložíte prst a vykonáte pohyb smerom hore, zobrazí sa obrazovka s poslednými používanými aplikáciami.

Medzi nimi sa môžete pohybovať aj jednoduchšie a rýchlejšie – stačí priložiť prst na tlačidlo v tvare čiarky a posunúť prstom doprava. Naľavo od domovského tlačidla sa podľa potreby zobrazí aj samostatné tlačidlo pre vykonanie akcie späť.

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Jeden komentár

  1. Matej Jackuliak on

    Je az trapne ako vyrobcovia klamu zakazbikov, taky huawei sa doknca vykadril ze huawei p20 lite android 9.0 nedostane, ani len beta testovanie neni spustene, tak kde je to pravidelne aktualizovanie zariadenie. Zvazujem prechod naspat na apple

Pridaj komentár