Android 9.0 Pie: Ako funguje Digitálna rovnováha a ako si nastaviť sivú obrazovku počas noci?

0

Jednou z noviniek Androidu 9.0 je funkcia Digitálna rovnováha. Tá poskytuje podrobné informácie o tom, ako používate váš telefón. Ide teda o vhodnú pomôcku, keď chcete zistiť, koľko času trávite s telefónom, ako dlho ste na Facebooku či Instagrame alebo ako často smartfón odomykáte.

Funkcia Digitálna rovnováha nie je momentálne súčasťou všetkých telefónov s Androidom 9. Google funkciu dokončil iba nedávno, a tak sa objaví v niektorej z budúcich aktualizácií. Huawei si však túto funkciu upravil podľa seba, a tak sa s ňou stretnete v niektorých jeho telefónoch už dnes.

Vďaka funkcii digitálna rovnováha môžete mať pod kontrolou čas, ktorý trávite so smartfónom v ruke.

Funkciu Digitálna rovnováha môžete používať dvoma spôsobmi. Prvý spôsob je čisto informatívny – v Nastaveniach si otvoríte ponuku Digitálna rovnováha a môžete si pozrieť štatistiky používania za posledný deň a tiež aj za posledných 7 dní. Pokiaľ chcete získať ďalšie funkcie, je potrebné aktivovať nastavenie Správa času používania.

Následne sa sprístupnia funkcie, ako je nastavenie limitu používania telefónu počas jednotlivých dní v týždni alebo možnosť nastaviť limity pre konkrétne aplikácie. K dispozícii je aj nastavenie Spánok, ktoré vo vami zadanom čase automaticky obmedzí prístup k vybraným aplikáciám a obrazovku zobrazí v sivej farbe. Je to kvôli tomu, aby ste po vami zadanej večierke používali telefón minimálne a mohli pokojne spať.

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>