Android 9.0 Pie: Ako nahrávať telefonické hovory?

0

Táto otázka bude pravdepodobne trápiť väčšinu používateľov, ktorí využívali aplikácie na nahrávanie hovorov v predchádzajúcich verziách Androidu. Google sa však rozhodol funkciu zablokovať, argumentuje ochranou súkromia.

Android 9.0 už nepodporuje aplikácie na nahrávanie hovorov

V praxi to znamená, že žiadna z aplikácií, ktoré nájdete v Obchode Play a slúži na nahrávanie hovorov, nebude so systémom Android 9.0 fungovať. A neexistuje ani spôsob, ako pohodlne toto obmedzenie obísť. Riešením môže byť root telefónu a použitie špecializovanej aplikácie, avšak vykonanie rootu je technicky náročný proces a môže so sebou priniesť aj niekoľko nevýhod, ako je nefunkčnosť niektorých aplikácií.

Vývojári aplikácií na nahrávanie hovorov preto odporúčajú vyskúšať nasledujúci postup, ktorý je trochu staromódny, ale môže fungovať. Nastavte si mikrofón ako zdroj zvuku, formát nahrávky na mp3, m4a, ogg alebo flac a parameter gain na úroveň 10÷14. V prípade niektorých smartfónov, ktoré nemajú pokročilé tlmenie odozvy (napr. Huawei), môže toto núdzové riešenie pomôcť pri získaní použiteľnej nahrávky. Nečakajte však bezchybnú kvalitu. Pokiaľ tento postup nepomáha, skúste aktivovať hlasitý odposluch, či to zlepší kvalitu nahrávky alebo nie.

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>