Aplikácie Sygic už podporujú platformu Apple CarPlay. Pozrite si video (doplnené)

5

Doplnené 15. 10. 2018: Aplikácia Sygic Car Navigation už podporuje CarPlay. Sygic GPS Navigation je v schvaľovacom procese, podpora bude dostupná čoskoro.   

Je to prvá navigácia, ktorá do CarPlay prináša plnohodnotnú offline navigáciu.

Sygic v júni oznámil, že jeho navigačné aplikácie budú podporovať platformu Apple CarPlay. S touto funkciou sa teraz pripomína, nakoľko aplikácie Sygic GPS Navigation a Sygic Car Navigation je už možné prepojiť s autom s podporou technológie CarPlay, resp. bude to možné čoskoro.

Keď sa iPhone s operačným systémom iOS 12 spáruje s vozidlom podporujúcim technológiu Apple CarPlay, aplikácia Sygic sa už nebude dať ovládať prostredníctvom smartfónu. Bude sa automaticky zobrazovať na dotykovej obrazovke vozidla a takisto sa bude dať ovládať hlasom, aby vodič nemusel spúšťať zrak z vozovky a ruky z volantu.

Navigácia Sygic po prepojení s platformou Apple CarPlay

Po prepojení aplikácie Sygic s platformou Apple CarPlay budete môcť využívať tieto funkcie:

  • offline mapy
  • upozorňovanie na zmeny rýchlostných obmedzení
  • prediktívne plánovanie trasy, ktoré dokáže predvídať zhustenie premávky
  • asistenta jazdných pruhov, ktorý umožňuje vodičom bezpečnejšie sa radiť do jazdných pruhov
  • hlasovú navigáciu
  • aktuálne dopravné informácie v reálnom čase aktualizované každé dve minúty

Výbornou funkciou je aj možnosť automatickej synchronizácie prispôsobených nastavení navigácie Sygic a máp s akýmkoľvek vozidlom podporujúcim technológiu Apple CarPlay, čo je veľmi praktické pri využívaní firemných vozidiel, prenajímaní a takisto spoločnom využívaní vozidiel.

Zdroj: Sygic

Prečítajte si aj:

CarPlay v iOS 12 prináša podporu navigačných služieb tretích strán. Využije to aj Sygic

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

5 komentárov

  1. Dnes skusane na iphone6 so Sygic GPS Navigation na Skoda Superba, Sygic aplikacia sa mi neukazala. Google maps, Appke maps a waze fungovalo bez problemov.

  2. bohuzial ani po vydani poslednej verzii sygic pre ios apple carplay vibec nefunguje!!! co mi zostava? pouzivat waze! have a nice day

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>