App Store dosiahol počas Novoročného dňa rekordné nákupy v hodnote 300 miliónov dolárov

2

Rovnako sa darilo aj počas vianočného týždňa, kedy App Store dosiahol obrat viac ako 890 miliónov dolárov.

Apple dosiahol v oblasti predaja aplikácií a hier pre iOS v posledných týždňoch dva nové rekordy. Prvý sa začal písať na Štedrý deň a počas nasledujúcich sedem dní, kedy so svojim App Store dosiahol obrat viac ako 890 miliónov dolárov. Druhý rekord zlomil hneď prvý deň nového roka, kedy dosiahol počas jedného dňa obrat 300 miliónov dolárov.

Šéf marketingu v spoločnosti Apple sa vyjadril, že je veľmi nadšený z nového App Store, ktorý prišiel spoločne s iOS 11 a funguje skvelo. Spoločnosť sa tak rozhodla poďakovať všetkým vývojárom skvelých aplikácií, ktorý pomáhajú robiť App Store lepším a pomáhajú tak ľuďom.

V roku 2017 Apple vyplatil vývojárom na odmenách za predané aplikácie a hry až 26,5 miliardy dolárov, čo je nárast o viac ako 30 percent oproti roku 2016.

Zdroj: MacRumors

Značky:

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

2 komentáre

  1. Pingback: Staršie aplikácie nemusia fungovať na Android P korektne. Niektoré sa možno ani nespustia | TOUCHIT

  2. Pingback: Google Play predlžuje čas pre vrátenie platby za nákupy | TOUCHIT

Pridaj komentár