Apple a Facebook: Ochrana osobných údajov používateľov až na druhom mieste?

1

Apple informoval o nových pravidlách ochrany osobných údajov pre iOS 14.

Spoločnosť tiež uviedla, že Facebook pri zhromažďovaní údajov používateľov ignoruje ich súkromie. Z Menlo Parku prišla takmer okamžite odpoveď, v ktorej sa uvádza, že Apple zahmlieva a snaží sa odvrátiť pozornosť od iných problémov. Sociálna sieť predtým tvrdila, že Apple využíva svoje dominantné postavenie na preferovanie vlastného zberu dát, zatiaľ čo konkurentom to neumožňuje v rovnakom rozsahu.

Spoločnosť Apple odložila zavedenie zmien ochrany osobných údajov na svojej platforme do roku 2021. Stalo sa tak po tom, čo sa vývojári a ďalšie spoločnosti ohradili, že na prípravu nemali dostatok času. 

Facebook uviedol, že „záujem“ Applu o ochranu súkromia je zámerným odvrátením pozornosti od transformácie, ktorá sa deje v Cupertine, kde sa Apple namiesto inovatívnych hardvérových produktov zameriava na softvér a médiá založené na dátach.

Protimonopolné úrady USA pokračujú v podrobnej kontrole obchodných praktík, ktoré sú v rozpore so záujmami používateľov. Aj z tohto dôvodu spoločnosti Facebook aj Apple strácajú príjmy – Facebook z reklamy na zariadeniach Apple a Apple z dôvodu zvyšovania nedôvery v hardvérovú aj softvérovú oblasť.

Facebook vs. Apple

Facebook vs. Apple

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

Televízor s obrazom blízkym k realite – Philips OLED805

Značky:

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Jeden komentár

  1. keď facebook začne všade vôkol kričať „pozor, on kradne údaje“ tak neviem, či sa mám smiať, alebo plakať…. hlavne, keď toto bol dôvod môjho odchodu z FB pred8mimi rokmi……. zlodej chytí, chytte zlodeja

Pridaj komentár