Apple: Hodnota značky neustále rastie, Tim Cook sa stal miliardárom

0

Zaradil sa do elitného klubu amerických miliardárov.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Apple, Tim Cook, je najnovším členom klubu miliardárov. Vďačiť za to môže 5% nárastu hodnoty firmy, ktorú vedie – Cook vlastní 847 669 akcií Applu, ktorého hranica postupne atakuje hodnotu 2 biliónov dolárov. Apple tento úspech získal iba dva roky po tom, čo sa stal prvou spoločnosťou na svete s hodnotou prevyšujúcou 1 bilión dolárov.

V prominentom klube amerických miliardárov je aj zakladateľ a CEO Microsoftu, Bill Gates, Mark Zuckerberg z Facebooku či Jeff Bezos z Amazonu. 59-ročný Cook sa už dávnejšie vyjadril, že plánuje darovať väčšinu svojho majetku charite a v minulosti už daroval akcie Applu v hodnote niekoľkých miliónov dolárov.

Cook je riaditeľom Applu už deväť rokov. Na tejto pozícii nahradil Steva Jobsa – v dobe jeho smrti mal Applu hodnotu 350 miliárd dolárov. Na správu upozornil portál neowin.

Zdroj: neowin

Prečítajte si aj:

Apple je prvou spoločnosťou s hodnotou jedného bilióna dolárov

Značky:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár