Bezpečné prihlasovanie do Windows 10 je stále v systéme

0

Špecialita, ktorú popisujeme v tomto tipe, bola doménou NT verzií Windows.

Výrobca však bezpečné prihlasovanie ponechal, no v predvolenom nastavení je vypnuté. Ide o potrebu stlačiť klávesovú skratku Ctrl + Alt + Del. Je to ochrana proti aplikáciám, ktoré by mohli zachytiť vaše prihlasovacie údaje.

To pod zámienkou legitímneho prihlasovacieho okna. Tým, že táto klávesová skratka vždy zapne systémovú súčasť, budete vidieť, ak by niektorá patrila medzi škodlivé programy.

Ako na to?

Spustite dialógové okno Používateľské kontá cez príkaz netplwiz. Ten zadajte do okna Spustenie (Win + R).

Prepnite sa na kartu Spresnenie a zaškrtnite možnosť naspodku okna v časti Zabezpečené prihlasovanie.

Informáciu o tom, že budete musieť stlačiť túto klávesovú skratku, sa dozviete na obrazovke prihlásenia, aj keď si vaše konto iba zamknete klávesovou skratkou Win + L. Z praktického pohľadu to nemusí byť nevyhnutné, no je to tento tip je ďalšia možnosť, ako zabezpečiť systém.

windows user accounts settings

Prečítajte si aj:

Ako odinštalovať aplikácie z Windows?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár