Blizzard chce loviť toxických hráčov Overwatch aj na YouTube

1

Slušnosť v hrách sa postupne vracia, v Overwatch určite.

Hlavný riaditeľ tejto hry, Jeff Kaplan, hovorí o potrebe ohlásiť každého s toxickým správaním. Vo svojom videu vyzýva slušných hráčov, aby ostatných, ktorí nevedia rešpektovať pravidlá slušného hrania a správania, nahlasovali a hľadali aj cez YouTube.

Konkrétne vo videách, ktoré takíto hráči uploadujú na googlovský video server. Možnosť ohlasovania toxických hráčov pribudla aj na konzolách. Kaplan sa pochválil, že chat, ktorý urážal alebo obťažoval iných klesol o 70%. Pomer, z ktorého bol nadšený. Takisto z 20% hráčov, ktorí sú aktívni v nahlasovaní toxických hráčov.

Hráči sa dozvedia o tom, že im boli pozastavené účty, nemohli sa zapájať s ostatnými do chatu alebo boli vylúčení. Je to odozva najmä pre hráčov, ktorí si nemuseli byť celkom vedomí svojho nevhodného správania a takto mali možnosť ho napraviť.

Kaplan si uvedomuje, že čísla nie sú tak dokonalé, ako by mohli byť. Je však spokojní s nárastom iniciatívy ohlasovateľov.

Zdroj: Polygon

Prečítajte si aj:

VIDEO: Blizzard vyrobil ďalšiu pecku. Testujeme Overwatch, je to svieža kompetitívna strieľačka

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

  1. Pingback: Hra Overwatch bude tento víkend zadarmo | TOUCHIT

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>