CarPlay v iOS 12 prináša podporu navigačných služieb tretích strán. Využije to aj Sygic

0

Doteraz bolo možné využívať iba služby máp od Applu.

Čerstvo predstavený operačný systém iOS 12 prináša viacero noviniek, no len jedna sa zameriava na vodičov áut. CarPlay v novom iOS 12 konečne umožní využívať navigačné služby tretích strán ako Google Mapy či Waze.

Spoločnosť Apple sa po niekoľkých rokoch rozhodol viac otvoriť svoju platformu CarPlay. Umožní tak vytvoriť aplikácie pre auto všetkým vývojárom navigačných služieb vrátane slovenskej spoločnosti Sygic. Tá potvrdila, že hneď ako Apple umožní vývojárom vytvoriť navigačné aplikácie pre CarPlay, tak pripravia svoju navigáciu a dajú ju k dispozícii používateľom.

Doteraz mohli používatelia vo svojich autách využívať výhradne mapy a navigačné služby máp Applu. Ak chcel teda niektorý z používateľov využiť inú navigáciu, tak ju musel využívať iba vo svojom smartfóne.

Zdroj: MacRumors, vlastný

Prečítajte si aj:

iOS 12 bude rýchlejší, so svižnejšími reakciami a povie vám, ako dlho visíte na Facebooku

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>