VIDEO TOUCHIT: CES 2018: Sygic má novú funkciu, ktorá môže zachrániť váš vodičák (doplnené)

2

Alcohol Calculator vám povie, či je bezpečné šoférovať, ak ste pili.

Slovenský Sygic predstavil na výstave CES 2018 novú funkciu Alcohol Calculator. Tá bude spočiatku dostupná ako súčasť aplikácie Sygic Car Navigation pre všetkých majiteľov vozidiel značky Ford s infotainment systémom vybaveným technológiou Sync 3. V ďalších týždňoch bude dostupná aj pre ostatné automobilové platformy vrátane technológie MirrorLink 1.1., aplikácií Jaguar a Land Rover InControl a aplikácie HondaLink App.

Alcohol Calculator slúži na výpočet alkoholu v krvi. Keď vodič nastúpi do vozidla Ford a spustí infotainment systém Sync 3 po 22:00, aplikácia sa ho spýta, či pil alkohol. Ak je odpoveď kladná, na dotykovej obrazovke sa zobrazia štyri jednoduché otázky: pohlavie vodiča, hmotnosť, počet vypitých nápojov a čas od posledného nápoja. Na základe týchto odpovedí aplikácia rozhodne, či je pre vodiča bezpečné šoférovať.

Funkciu je možné kedykoľvek spustiť aj manuálne a jej korektné používanie môže eventuálne zachrániť váš vodičák, v niektorých prípadoch aj život. V roku 2015 na cestách v EÚ prišlo o život 26 200 osôb, jazda pod vplyvom alkoholu spôsobila približne štvrtinu úmrtí.

Aplikácia Sygic Car Navigation je určená na prepojenie smartfónu s vozidlom a používanie navigácie priamo na displeji infotainment systému automobilu. Integrácia novej funkcie do aplikácie Sygic GPS Navigation zatiaľ nebola oznámená, Sygic to však do budúcnosti nevylučuje.

Funkcia alkoholová kalkulačka bude dostupná aj v slovenskej lokalizácii

Prečítajte si aj:

Sygic pridal do navigácie rozšírenú realitu

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, kontaktovať ma môžete na roman@touchit.sk

2 komentáre

  1. Považujem to za hlúposť, ktorá nemá nič spoločné s reálnym stavom alkoholu v krvi. Podľa výpočtov sa to nedá určovať ani približne. Každý má iné „spaľovanie“ alkoholu.

  2. Pingback: Vo Francúzsku vás môžu pokutovať, aj keď budete používať telefón v odstavenom aute | TOUCHIT

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>