O autorovi

Profesionálnej žurnalistike sa venujem od roku 2006. Zameriavam sa najmä na prehľadové a analytické články z prostredia hardvéru, výrobných procesov polovodičov, umelej inteligencie a ďalších technológií. Mojou doménou je takisto servis hardvéru aj softvéru.

Jeden komentár

  1. 🙂 Ďakujem za rýchle odpísanie a radu pán František :). Na problém s rýchlosťou ukazovateľa v texte. Pomohla hneď tá zmena Rýchlosti opakovania v Ovládacích paneloch :).

    Ale žiaľ, sa nepodarilo problém odstrániť (zastaviť) natrvalo. Pretože som spozoroval, že daná vada nastáva iba po uspatí, resp. následnom prebudení notebooku (potom musím opäť zmeniť Rýchlosť opakovania, tam a späť, ako ste písali, aby sa ukazovateľ znova pohyboval rýchlo textom) a aj to nie vždy, ale vo väčšine prípadov (cca 87%).

    Po (teplom alebo studenom) zapnutí sa daný problém nevyskytuje a ukazovateľ sa pohybuje tak ako má (lenže, keďže je to notebook, skôr ho pri používaní dávam, vo väčšine prípadov, uspať t.j. zavretím…). Mimochodom, keď sme už pri zavretí (a následnom “predpokladanom” uspatí notebooku), v práci používam notebook na zdieľanie internetu z Ethernetového káblového pripojenia v notebooku, vytvorením Wifi mobilného prístupového bodu (hotspotu), pre mobil a druhý notebook. A už viackrát sa mi stalo, že po zaklapnutí notebooku (pričom som danú funkciu nechal zapnutú a iba jednoducho vytiahol Ethernetový kábel z notebooku) sa jednoducho neuspal a bežal ďalej, až pokým som ho na moje prekvapenie nevybral z batohu celý horúci, s tým že je neustále zapnutý od jeho zavretia. Tento problém “s neuspaním” pri zapnutom hotspote, sa nevyskytuje pri klasickom uspaní cez Štart – Uspať (vtedy sa notebook úspešne uspí). Existuje na to nejaká rada alebo fičúra, ako notebook na tvrdo a na 100% uspať, po jeho zaklapnutí, aby sa za žiadnych okolností neprebudil, pokým je zavretý?

    PS.: Skúšal som aj aktualizovať konkrétne ovládače (pre klávesnicu, touchpad a myšku), priamo na stránke výrobcu ale neúspešne. Problém s pomalým posunom ukazovateľ, i naďalej pretrváva (ešteže sa dal vytvoriť odkaz z Ovládacieho panela, na plochu pre to dané okno, so zmenou Rýchlosti opakovania.. 😛 :/ :L a dá sa to tak rýchlo po zobudení napraviť…) Existuje teda nejaké trvalé odstránenie tohto problému? 🙂 – Či sa musím zmieriť a povedať si tú typickú vetu; “Hold Windows…” ? 😀 :/ :l.

Pridaj komentár