Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nový rebríček najvýkonnejších automobilov SUV v USA je na svete.

Zverejnila ho Americká spotrebiteľská organizácia Consumer Reports. Medzi spaľovacími motormi dosiahli najlepšie výsledky hybridné Toyota RAV4 a Lexus RX, najúspornejšia v spotrebe elektrickej energie je Tesla Model X 90D.

Ako  vyplýva z rebríčka, zverejneného minulý týždeň, v populárnej triede malých SUV (podľa americkej kategorizácie) sa na prvom mieste umiestnila Toyota RAV4 Hybrid. Nezávislé testy  Consumer Reports ukázali, že tento model prekoná priemerne  31 míľ na jeden galón (49,8 km/3,78 l) paliva. Na druhom mieste sa umiestnil Chevrolet Equinox s dieselovým motorom, takisto s výsledkom 31 míľ na galón, avšak s horšími parametrami v mestských podmienkach.  Tretím najúspornejším autom v tomto segmente je hybridný Lexus NX 300h. Na ďalších miestach sa umiestnili Honda HR-V, Subaru Crosstrek, Honda CR-V, Mazda CX-3, Mercedes-Benz GLA a Nissan Rogue Sport.

Tesla a Lexus najekonomickejšie

V triede stredných a veľkých  SUV-čiek sa ako najúspornejšia ukázala elektrická  Tesla Model X 90D s výsledkom až  92 MPG (39,11 km/3,78 l), čiže míľ prekonaných na množstvo elektrickej energie, ktorá je ekvivalentom galónu benzínu. Medzi spaľovacími autami v tomto segmente vedie Lexus RX 450h, ktorý prejde priemerne  24 míľ na galón. Hneď za ním, na treťom mieste, sa umiestnila Toyota Highlander Hybrid, ktorá síce získala lepší priemerný výsledok ako Lexus  (25 míľ na galón), ale dosiahla slabší výsledok v meste.

Dynamické a úsporné

Consumer Reports zostavil aj zaujímavý rebríček SUV, ktoré spájajú úspornosť s dynamikou.  V tomto rebríčku boli SUV rozdelené na štyri podskupiny – malé, malé luxusné, stredné a veľké. V prvej z nich najlepšou kombináciou výkonu a nízkeho spaľovania tiež vyniká  Toyota RAV4 Hybrid. Hneď za ňou sa umiestnil Chevrolet Equinox diesel a ako tretí Subaru Crosstrek. Najlepším malým SUV prémiovej triedy v tejto kategórii je Lexus NX 300h, za ním Mercedes-Benz GLA 250 a  BMW X1 xDrive28i.

Segment stredných SUV ovládla  Tesla Model X 90D. Vďaka elektromotoru  podľa merania Consumer Report akceleruje na 100 km/h za 4,9 s.  Najlepším spaľovacím autom v tejto podskupine je hybridný Lexus RX 450h a za ním sa umiestnila  Toyota Highlander Hybrid. Najdynamickejšími a najúspornejšími veľkými SUV v USA sú Chevrolet Traverse, Buick Enclave a Ford Flex.

Značky: