Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Objavte novinky značky Dacia v hale 4 na Autosalóne v Ženeve. Exkluzívne: Limitovaná edícia Ultimate (pod názvom Techroad v niektorých krajinách, vrátane Slovenska), ktorá bude k dispozícii na modeloch Duster, Logan a pre rodinu Stepway. Nové motory 1.3 TCe 130 GPF a 150 GPF na Duster: budú k dispozícií vo verzií 4×4 v lete 2019. Rekordný rok značky Dacia: 700 798 vozidiel predaných na celom svete, 7% nárast oproti roku 2017. Sandero: stále najobľúbenejšie vozidlo v rebríčku predaja v Európe.

Na Autosalóne v Ženeve Dacia predstaví limitovanú edíciu Ultimate, v niektorých krajinách známu pod názvom Techroad (vrátane Slovenska). V rámci novej edície modelov Duster, Logan a verzií Stepway (Sandero, Logan MCV, Lodgy a Dokker) sú v ponuke nové farby karosérií: Červená Fusion a Sivá Highland.

Autosalón v Ženeve je tak isto príležitosťou na predstavenie nových 1.3 TCe 130 GPF a 150 GPF motorov v ponuke modelu Duster. Táto nová generácia benzínových motorov kombinuje posledné inovácie Alliance, ktoré ponúkajú najvyššie požiadavky z hľadiska spoľahlivosti a trvanlivosti.

So silným dizajnom, červeným a kontrastným šedým grafickým čalúnením, vám nové vozidlá značky Dacia určite zamotajú hlavu!

 Limitovaná edícia Ultimate (alebo Techroad v závislosti od krajiny) sa opiera o vonkajšie červené prvky (na líniách karosérie, krytoch vonkajších spätných zrkadiel a bočných prahov), ako aj vo vnútri vozidla na paneloch vnútorných dverí, výduchoch klimatizácie, špeciálneho čalúnenia a dokonca aj predných a zadných ochranných rohoží. Kabína má príjemný vzhľad so striedajúcimi sa odtieňmi svetlej šedej a tlmenou červenou, čím vytvára kontrast s tmavou palubnou doskou.

K dispozícii sú nové 16 a pri modely Duster 17 palcové disky kolies z ľahkých zliatin vo farbách Sparkling Silver Grey a Erbe Grey s červeným emblemom značky Dacia. Tento šikovný systém prináša efekt, ktorý je atraktívny a ľahko udržiavateľný.

Táto limitovaná edícia je vybavená užitočnými Dacia technológiami, ako sú kamery a zadné parkovacie senzory, automatická klimatizácia, hands-free karta a City Plus Pack na Duster vrátane detekcie mŕtvych bodov, multimediálny systém Media Nav Evolution kompatibilný s Apple CarPlay® a Android Auto®.

Limitovaná edícia je k dispozícii v Európe a všetkých 44 krajinách, kde sa Dacia komercionalizuje, od januára 2018. Pre slovenského zákazníka je limitovaná edícia Techroad už tak isto dostupná na objednanie.

Ionut Gheorghe, riaditeľ predaja a marketingu značky Dacia, „Zahájenie predaja tejto limitovanej edície  predpovedá sľubný začiatok do roku 2019! Nasleduje po rekordnom roku 2018 v Európe s vynikajúcimi výsledkami pre Sandero a Nový Duster, ktoré zaznamenali nárast predaja o 20,5%.“ 

Nové rekordy predaja

V roku 2018 Dacia predala na celom svete 700 798 vozidiel, čo predstavuje celosvetový nárast o 7% oproti roku 2017 (7,5% pre osobné automobily a 1,1% pre ľahké úžitkové vozidlá).

Dacia vytvorila v Európe nový rekord! S 511 622 registráciami (+10,3%), ktoré predstavovali 2,9% podiel na trhu (+0,3 bodu).

Sandero je stále najobľúbenejším vozidlom všeobecne v rebríčku predaja za rok 2018. V Európe sa v 2018 stal najpredávanejším modelom Nový Duster, po jeho uvedený na trh na začiatku roka.

Trhový podiel značky Dacia na Slovensku za rok 2018 predstavoval 4,8%, čo je najlepším výsledkom od jej uvedenia na slovenský trh. Dacia bodovala predajom 5 095 kusov automobilov a skončila tak na 8.mieste.

Značky: