Do boja s koronavírusom nastupujú nadšenci 3D tlače, vďaka nim môže lekárov chrániť každý obyvateľ Slovenska

0

Iniciatíva Pomôž nemocnici, ktorá vznikla v reakcii na globálnu pandémiu COVID-19, vyrába ochranné štíty tváre pre slovenských zdravotníkov. Desiatky nadšencov 3D tlače spájajú sily, aby v čase nedostatku ochranných pomôcok nezištne pomohli slovenským zdravotníkom.

V čase eskalujúcej krízy súvisiacej so šíriacim sa koronavírusom COVID-19 sa aktivizujú profesionáli z rôznych odvetví. Ruku k dielu na Slovensku prikladajú aj nadšenci 3D tlače, ktorí spustili crowdfundingovú iniciatívu Pomôž nemocnici.

Iniciatíva spája ľudí, ktorí sú ochotní prispieť 3D tlačiarom na výrobu ochranných štítov tváre pre zdravotnícky personál. Každý deň budú dokončené štíty rozosielať do všetkých zariadení a ambulancií, ktoré o tieto ochranné prostriedky prejavia záujem.

Prispievať na výrobu štítov je možné cez transparentný účet iniciatívy Pomôž nemocnici zriadený vo Fio banke: SK73 8330 0000 0028 0178 6161. Výroba jedného štítu stojí 5 eur.

Ochranné štíty si môžu zdravotníci objednať bezplatne

3D model ochranného štítu zdieľal na Facebooku mexický dizajnér Gizeh Triana. Slovenskí 3D tlačiari ho potom prekreslili tak, aby sa dal čo najrýchlejšie vytlačiť. Prvé prototypy otestovali viacerí zdravotníci a keďže sa osvedčili, iniciatíva Pomôž nemocnici prišla s myšlienkou vyrábať ich zadarmo pre všetkých zdravotníkov, ktorí o ne prejavia záujem. Štíty si môžu objednať priamo cez webovú stránku www.pomoznemocnici.sk.

Kvôli prehľadnejšej logistike by v prípade záujmu nemocnice objednávku za jednotlivé oddelenia mala koordinovať jediná osoba.

Zapojiť sa môže každý, kto má doma 3D tlačiareň

Iniciatíva Pomôž nemocnici vyzýva všetkých, ktorí majú k dispozícii 3D tlačiareň, aby sa zapojili do výroby ochranných štítov pre našich zdravotníkov. Za niekoľko dní sa k iniciatíve pripojili už desiatky slovenských 3D tlačiarov. Na tlač štítu odporúčajú PET-G a ASA filamenty, keďže filament PLA má tendenciu sa lámať. Na webe www.pomoznemocnici.sk nájdete podrobnejšie inštrukcie, ako aj model na 3D tlač.

Kontaktná osoba iniciatívy Pomôž nemocnici: Marek Gabriel: +421 915 517 711 #pomoznemocnici

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>