Na stretnutí Ministra dopravy a generálneho riaditeľa Slovenskej pošty sa hovorilo okrem iného aj o inováciách, ktoré plánuje nové vedenie Pošty zrealizovať. My sme generálneho riaditeľa, pána Martina Ľuptáka požiadali o rozhovor a nahrali sme ho na video.

Ako sme sa dozvedeli, nové vedenie bude pokračovať v pláne Pošta 2020, nadviaže na dobré veci z minulosti a prichádza s vlastnými riešeniami. Posilní sa úloha balíkoboxov, pokiaľ to technologická výbava pošty umožní a to aj na obojsmernú manipuláciu s balíkmi. Práve balíky totiž tvoria rastúcu komoditu vo výkonoch Pošty, zatiaľ čo podaj a preprava listov rapídne klesá.

Martin Ľupták, generálny riaditeľ Slovenskej pošty, a,s,

Martin Ľupták, generálny riaditeľ Slovenskej pošty, a,s,

Martin Ľupták hovoril aj o tom, že vozový park Slovenskej pošty je veľmi rozsiahly a ak máme naozaj znižovať emisie CO2, bude treba inovovať aj na elektrické alebo vodíkové vozidlá. Len pripomeňme, že ideu vodíkových vozidiel na Slovensku veľmi radikálne dnes podporuje Minister hospodárstva, Richard Sulík.

Balíkobox

Balíkobox

Vylepšiť sa má aj mobilná aplikácia Pošta a rovnako v prípade doručovania tovaru sú ďalšie možnosti ako zaviesť doplnkové služby. Len pripomeňme, že v Bratislave už funguje tzv. večerné doručovanie zásielok a na tento krok zareagovali klienti Slovenskej pošty pozitívne.

Podstatné je podľa Martin Ľuptáka modernizovať hlavne centrálny bod vnútornej siete Slovenskej pošty, HSS v Bratislave, ktorá má najviac výkonov ale investície do tohto prvku siete sú dlhodobo zanedbávané.

Viac o vodíkových autách na Slovensku

Richard Sulík vidí budúcnosť Slovenska vo vodíku. Ktoré mesto si vyberie na nasadenie vodíkových autobusov?

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.