Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Ekologické zariadenie na dopĺňanie kvapaliny do ostrekovačov dokázalo v pilotnom roku 2017 na vybraných čerpacích staniciach osloviť dostatočné množstvo slovenských motoristov a ušetrilo tak životné prostredie o viac ako 5 ton plastových obalov. Preukázalo tým svoj význam pri znižovaní negatívneho dopadu v súvislosti s využívaním ťažko rozložiteľných materiálov. Aktuálne je nainštalovaných na Slovensku a v zahraničí spolu 45 stojanov EcoTank.

Technologické riešenie EcoTank z dielne Slovákov vo svojom pilotnom období odľahčilo planétu vďaka nahradeniu predaja kvapaliny v klasických bandaskách o približne 5 ton plastových obalov. Zároveň dokázalo rozšíriť svoju sieť o ďalšie čerpacie stanice v 11 slovenských mestách a obciach: Dubnica nad Váhom, Makov, Milhosť, Považská Bystrica, Prešov, Trstice, Turany, Smižany, Stropkov, Šamorín a Vranov nad Topľou.

Ide o úspech, ktorý už vo svojej úvodnej fáze prekonal naše očakávania. V prvom rade je skvelým signálom pre širokú verejnosť. Ďakujeme všetkým motoristom, ktorí počas svojej návštevy na čerpacích staniciach uprednostnili komfortné a ekologické riešenie. Veríme, že rovnako ako príroda, i oni ocenili jeho prínos,“ uviedol Juraj Saktor, spoluautor myšlienky technologického zariadenia EcoTank.

Motoristi sa so stojanmi EcoTank mohli stretnúť na slovenských cestách od marca 2017. Tie sú nainštalované na vybraných čerpacích staniciach vedľa výdajných stojanov s pohonnými hmotami a prostredníctvom samoobslužnej tankovacej pištole umožňujú jednoduché a pohodlné doplnenie kvapaliny do ostrekovačov. K dnešnému dňu je EcoTank dostupný na 15 čerpacích staniciach – nachádza sa v rámci sietí Slovnaft, GAS, Dalioil, Benzinol ako aj u ďalších, menších prevádzkovateľov čerpacích staníc. Celkovo je pre motoristov k dispozícii aktuálne 45 tankovacích stojanov s týmto unikátnym riešením.

Spoločnosť EcoTank poukazuje, že jej zariadenie v praxi úspešne demonštrovalo svoj prínos pre samotných užívateľov ako aj životné prostredie a vďaka tomu vzbudilo záujem i v zahraničí. „Našou víziou pre EcoTank v minulom roku bolo prekročenie slovenských hraníc. Po výsledkoch, ktoré sme dosiahli, dnes môžeme povedať, že sme túto víziu už čiastočne naplnili a v priebehu najbližších mesiacov v tom budeme pokračovať. O pilotnú fázu, ktorú sme absolvovali u nás i v zahraničí, majú záujem aj ďalšie európske krajiny. Konkrétne ide o Českú republiku, Chorvátsko, Estónsko, Lotyšsko, Nórsko, Taliansko, Ukrajinu a Nemecko,“ uvádza výkonný riaditeľ spoločnosti EcoTank, s.r.o. Rudolf Garan.

Značky: