Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nový rok sa začal pre Falkensteiner Hotels & Residences dobrou správou: Hotelová skupina, ktorá sa predstavila s možnosťou crowdinvestovania na finančnej platforme Finnest.com, a do ktorej mali po prvý krát možnosť zapojiť sa aj Slováci, prepísala históriu úspechov vo financovaní stredne veľkých spoločností. Cieľovú sumu 2,5 milióna eur vyzbierala v priebehu iba 5,5 týždňa oproti predpokladaným desiatim týždňom. Financie od rakúskych, švajčiarskych a slovenských vkladateľov sú určené na investície do existujúcich trhov.

Financovanie Falkensteineru prostredníctvom platformy Finnest.com sa uskutočnilo v dvoch častiach, aby sa dosiahla rekordná celková čiastka 5 miliónov eur. Prvá časť prebiehala na jeseň a vyzbieralo sa 2.5 milióna eur. Druhá časť s rovnakou cieľovou sumou, do ktorej sa zapojili aj slovenské súkromné osoby, bola spustená na konci novembra.

„Prevažujúci záujem o crowdinvesting do našej značky jasne signalizuje, že vybrať si financovanie v tejto podobe bolo správnym rozhodnutím,“ hovorí Otmar Michaeler, spolumajiteľ a CEO FMTG – Falkensteiner Michaeler Tourism Group. Okrem rekordnej sumy a krátkej doby prefinancovania nová prémiová značka Falkensteiner zaznamenala aj ďalší úspech: Investori ponúkli svoje vklady v priemernej výške 8.000 eur s úročením vo výške štyroch percent. Priemerná investícia vkladateľa v takej vysokej sume nebola doposiaľ dosiahnutá pri žiadnom crowdinvestingovom projekte.

Ďalším zaujímavým faktom je, že pri druhej transakcii si 65 percent vkladateľov zvolilo ponuku zhodnotenia vkladov formou poukážok namiesto ročného vyplácania úrokov v hotovosti. Dve tretiny investorov sa rozhodli pre poukážky na nocľah v sieti hotelov Falkensteiner Hotels & Residences ako úrokovú možnosť. Otmar Michaeler vyzdvihuje inovatívny marketingový aspekt tejto možnosti: „To potvrdzuje našu stratégiu moderného spôsobu financovania, ktorou sa dosiahnu dva ciele: zároveň s financovaním do expanzie sa naši klienti stávajú súčasťou nášho úspechu.“  FMTG zahŕňa spolu 32 ekluzívnych zariadení, medzi ktorými sú okrem iných aj luxusný zámocký hotel Velden v Korutánsku, známy divákom z TV seriálu „Zámok na Wörthersee“,  najnovšie ocenený ako jeden z „25 Top luxusných hotelov v Rakúsku“.

„Ako najlepšie sa financujúca značka Falkensteiner vytvára popritom nové pravidlá vo vzťahu k zákazníkom a v komunikácii,“ hodnotí Günther Lindenlaub, spoluzakladateľ Finnest.com. „Tu sa ukazuje šarm a pôvab tohto riešenia. Všetci vyhrávajú – spoločnosť, vkladateľ aj hosť, je to klasická win-win situácia,“ hovorí ďalej  Günther Lindenlaub.

Falkensteiner ponúka pre vkladateľov popri atraktívnych úrokoch ďalšie mimoriadne výhody vo všetkých zariadeniach Falkensteiner, ako sú  mimoriadne VIP bonusové modely, upgrade do izieb s vyššou triedou, rôzne zľavy a od investície 10.000 eur aj prístup do novej VIP triedy „Diamond Spirit Club“. Tieto možnosti vidí  Otmar Michaeler ako dodatočný dôvod pre spôsob financovania prostredníctvom crowdinvestingovej platformy Finnest.com: „Robíme z vkladateľov hostí a z hostí vkladateľov a posilňujeme emocionálnu väzbu k značke Falkensteiner“, dodáva Otmar Michaeler.

Značky: