Firefox 56 pre Android prestane podporovať Adobe Flash

1

Koniec podpory vo Firefoxe je ďalším krokom k oficiálnemu ukončeniu podpory Adobe Flash do roku 2020 na všetkých platformách.

Mobilný Firefox 56 prináša dôležitú zmenu, ktorou je zvýšenie požadovanej verzie Androidu zo 4.0.3 na 4.1. S touto zmenou prichádza aj oficiálne ukončenie podpory Adobe Flash v prehliadači Firefox pre operačný systém Android.

Príčinou ukončenia tejto podpory je fakt, že keď bol Android 4.1 v roku 2012 uvedený na trh, tak bol prvou verziou Androidu, ktorá oficiálne už nepodporovala Flash. Jeho ďalšia podpora bola zachovávaná len vďaka rôznym hekom.

Náhradou za Flash je aktuálne HTML5, ktorý podporujú v súčasnej dobe všetky prehliadače na počítačoch aj mobiloch. Firefox 56 by mal byť dostupný ešte tento mesiac. Vyskúšať si ho aktuálne môžete vo verzii BETA.

App Store

Stiahnite si Firefox pre Android vo verzii beta

Zdroj: AndroidPolice

Autor: Martin Štěpánek

Prečítajte si aj:

Adobe oznámilo, kedy ukončí podporu pre Flash

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Jeden komentár

  1. Pingback: Firefox Quantum: Dôvod prečo dať Firefoxu ešte jednu šancu | TOUCHIT

Pridaj komentár