Firefox zabije Flash. Teraz už naozaj

0

Správy o konci doplnku Flash sa šíria už niekoľko rokov.

Mozilla nebude jediná, ktorá s prehliadačom na technológii Flash, končí. Definitívny dátum je 26. januára 2021. Bude sa týkať verzie Firefox 85. Tá by podľa servera TechSpot nemala priniesť nič zásadné. Jej úlohou bude klasická údržba vo forme štandardných vylepšení a opráv.

V prípade, že by niekto ešte stále potreboval Flash v tomto prehliadači, posledná verzia bude logicky Firefox 84 a uvoľnená by mala byť 15. decembra 2020. Doplnok ako taký bude vypnutý posledný deň tohto roku.

Podobne sú na tom aj iné prehliadače. Chrome prestane podporovať tento rizikový doplnok takisto v januári 2021. Facebook s ním nepočíta už dlhšiu dobu a Google ani nezobrazuje výsledky hľadania na stránky, ktoré používajú flash.

flash comics

Zdroj: TechSpot

Prečítajte si aj:

Obchod Play: Mozilla sprehľadňuje ponuku prehliadačov Firefox

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár