Na túto výbornú správu čakali milovníci vanlifu a karavaningu už veľmi dlho. Patríte medzi nich?

Začneme zhurta, a to správou, že od novembra tohto roku bude možné priamo u predajcov Ford objednať nový Transit Custom Nugget/Plus. Prestavbu modelu Nugget zabezpečila spoločnosť Westfalia, ktorá sa špecializuje na obytné automobily, čo znalí veci určite vedia.

Ford Transit Custom NuggetZdroj: Ford
Ford Transit Custom Nugget

S dobre vybavenou kuchyňou a štyrmi miestami na spanie ponúka Nugget dobrodružným majiteľom možnosť komfortne sa túlať kdekoľvek im napadne. Najnovší Transit Custom Nugget Plus využíva prepracovanosť a pokročilé technológie najpredávanejšej skupiny vozidiel Ford Transit. Technológie zahŕňajú služby konektivity a multimediálny systém Ford SYNC 3, vďaka ktorému budú dobrodruhovia pripojení aj na cestách. Inovatívny dizajn a kvalita prestavby vytvára útulný pocit domova, kdekoľvek sa budete nachádzať.

V obytnom automobile Nugget sa bezproblémov vyspia štyri osoby, pričom jedno pohodlné 2-lôžko sa dá rozložiť v strešnom priestore a druhé v obývacom priestore. Model Nugget Plus s dlhším rázvorom ponúka ešte viac úložného priestoru a zabudovanú toaletu so sklopným umývadlom a bojlerom na ohrev vody.

Ford Transit Custom NuggetZdroj: Ford
Ford Transit Custom Nugget

„Čoraz viac zákazníkov si uvedomuje slobodu a zábavu, ktorú obytné automobily ponúkajú a my sme nadšení, že môžeme ponúknuť väčšiemu počtu záujemcov náš Transit Custom Nugget, ktorý je aj v Nemecku veľmi obľúbený,“ povedal Hans Schep, generálny riaditeľ oddelenia úžitkových vozidiel spoločnosti Ford of Europe. „Pohodlná kabína Transitu Custom, pokročilé asistenčné systémy vodiča, ako napríklad SYNC 3 a úsporný 2,0-litrový motor EcoBlue z neho robia dokonalú platformu pre obytný automobil Nugget.“

Všetky výhody domova

Ford Transit Custom Nugget ponúka možnosť výberu medzi nastaviteľnou výklopnou strechou a vysokou pevnou strechou. Inovatívny dizajn modelu Nugget vytvára pocit trojizbového priestoru – s kuchynským kútom v tvare písmena L v zadnej časti, priestranným obývacím a jedálenským priestorom v strede a pohodlnými priestormi na spanie pod strechou.

Ford Transit Custom NuggetZdroj: Ford
Ford Transit Custom Nugget

Atraktívna podlaha s imitáciou dreva v celom priestore pre cestujúcich je praktická a jednoduchá na údržbu. Prídavný vykurovací systém zabezpečuje pohodlie počas chladných nocí, takže cestovať sa dá aj v zimných mesiacoch. Okrem lôžka v hornej časti je v prípade potreby možné rozložiť druhé 2-lôžko v obývacej časti. Dvojplatničkový plynový sporák a drez z nerezovej ocele umožňujú prípravu teplých jedál po aktívnych dňoch strávených v prírode. Zásoby potravín zostanú v 40-litrovej kompresorovej chladničke čerstvé a čistá i odpadová voda je uchovávaná v palubných nádržiach s objemom 42 litrov. Nádrž na čistú vodu zásobuje aj vonkajšiu sprchu v zadnej časti vozidla.

Okolo rozkladacieho stola v interiéri sa môže pri jedle a spoločenskom posedení zhromaždiť až päť osôb, pričom vpredu je miesto pre tri osoby a sedadlá vodiča a spolujazdca sa môžu otočiť o 180 stupňov smerom dozadu. Dostupný rozkladací stôl s dvoma stoličkami a výsuvná markíza umožňujú stolovanie aj pri aute, pod holým nebom.

Ford Transit Custom NuggetZdroj: Ford
Ford Transit Custom Nugget

Všetky vozidlá sú vybavené zadnými zatmavenými sklami, výklopnými oknami pre druhý rad sedadiel a vyhrievaným sklom na zadných dverách. K ďalšej výbave patrí prémiový audio systém a nosiče na bicykle či iné športové vybavenie. Model Nugget Plus je o 36,7 cm dlhší ako štandardná verzia. Priestor navyše sa premieta vo väčšej šatníkovej skrini a väčšom priestore v zadnej časti, v ktorom sa nachádza vstavaná toaleta a sklopné umývadlo, ktoré možno schovať za zaťahovacou zástenou.

Menej zastávok na tankovanie

Transit Custom Nugget je poháňaný 2-litrovým naftovým motorom Ford EcoBlue, ktorý je optimalizovaný pre nízku spotrebu paliva a zároveň poskytuje kultivovaný chod a vyšší krútiaci moment pri nízkych otáčkach.

Ford Transit Custom NuggetZdroj: Ford
Ford Transit Custom Nugget

Zákazníci si budú môcť vybrať verziu s výkonom 130 koní alebo 150 koní, pričom každá z nich je k dispozícii so šesťstupňovou automatickou prevodovkou SelectShift. Spotreba paliva by sa mala pohybovať od 6,3 l/100 km vyššie, v závislosti od podmienok prevádzky. Štandardné dodatočné spracovanie emisií selektívnou katalytickou redukciou prispieva k lepšej redukcii oxidov dusíka.

Vodič a spolujazdec majú počas jazdy k dispozícii najväčšie odkladacie priestory v triede. Displeje a ovládacie panely poskytujú vynikajúcu ergonómiu ovládania a jednoduché používanie. Komunikačný/multimediálny systém Ford SYNC 3 možno ovládať pomocou jednoduchých hlasových povelov alebo gestami na 8-palcovom farebnom dotykovom displeji.

Ford Transit Custom NuggetZdroj: Ford
Ford Transit Custom Nugget

Transit Custom Nugget využíva celý rad pokročilých asistenčných systémov z najnovších osobných vozidiel Ford. Vďaka sofistikovaným senzorom, radarom a kamerám poskytuje informácie o situácii v okolí vozidla. Medzi takéto technológie patrí systém Cross Traffic Alert (systém upozornenia na križujúce vozidlá), systém prevencie nárazov s detekciou chodcov, zadná širokouhlá kamera alebo adaptívny tempomat.

Dostupný bude v dvoch výbavách, vo verzii Trend s výklopnou alebo vysokou pevnou strechou a vo verzii Trail s výklopnou strechou. Oficiálne cenníky budú dostupné v priebehu novembra 2021 a dodanie prvých kusov sa očakáva na jar 2022.

Zdroj: Ford Slovensko

Prečítajte si aj: