A to sa Samsung dušoval, že aktualizácie na staré telefóny už nebude vydávať.

Je to ale pozitívna správa pre používateľov, ktorí majú túto sériu telefónov. Minimálne sa podľa servera Android Authority dostal novembrovú aktualizáciu Galaxy S8. Samsung svoje smartfóny označuje samostatne aj vo verzii + (plus). Čo nie je nič neobvyklé a robia to tak aj ostatní výrobcovia. Túto informáciu uvádzame aj preto, aby ste vedeli, že aktualizácia pre S8 nemusí automaticky znamenať aj pre S8+.

Zväčša to tak ale bolo, no teraz je situácia iná. Samsung sa zaviazal, že bude poskytovať pravidelné, teda mesačné aktualizácie pre svoje najnovšie telefóny po dobru troch rokov a štvrtý rok to budú štvrťročné vydania bezpečnostných opráv. Preto je po júlovej aktualizácii, ktorú tento telefón dostal prekvapením aj novembrová. Toto je totiž telefón, ktorý z pohľadu aktualizácií už rok presluhuje.

Od roku 2019 budú mať všetky vlajkové lode telefónu tento druh aktualizácií. Vyhlásenie o aktualizáciách sa týka aj tabletového segmentu. Iniciatíva Samsungu ale nie je ojedinelá. Tak ako v minulosti firmy kašľali na nejaké aktualizácie, teraz sa chcú predháňať v tom, ktorá ich bude poskytovať o rok dlhšie. Rovnako aj Motorola a Nokia sa o svoje smartfóny starajú, tak aj Xiaomi alebo Huawei. Prakticky sa dá hovoriť, že bezpečnostné aktualizácie dostáva väčšina telefónov na trhu. Výnimkou môžu byť lacné telefóny pre nás neznámych, nazvime ich „čínskych“ značiek.

Zdroj: Android Authority

Prečítajte si aj:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.