Veľké množstvo herných nadšencov sa nemôže pri výbere rozhodnúť, ktorý typ klávesnice je lepší: mechanická, alebo membránová? Genesis prichádza s revolučnou klávesnicou s názvom Thor 200 RGB, ktorá vám túto dilemu pomôže vyriešiť, pretože v sebe skrýva hybridnú technológiu, ktorá je kombináciou tých najlepších vlastností mechanickej a membránovej klávesnice.

Tichá prevádzka s bleskurýchlou odozvou, odolnosť, vstavaný USB a Audio rozbočovač a iné nadštandardné riešenia, ktoré uľahčujú používanie, ako aj efektné RGB podsvietenie s možnosťou nastavenia jedného z deviatich režimov robí Thor 200 RGB neprekonateľnou nielen počas hrania hier, ale aj  pri bežnom použití.

Hybridné mechanické spínače 

Klávesnica je vybavená hybridnými mechanickými spínačmi, ktoré sú kombináciou tých najlepších vlastností mechanických a membránových klávesníc. Užívateľ získava bleskurýchlu odozvu 8 ms pri sile stisku 60 g, čo sú hodnoty klasických mechanických klávesníc, ale pri oveľa nižšej hlučnosti počas prevádzky. Hybridné spínače poskytujú dobrú odolnosť pri náročnejšom používaní až 20 miliónov klikov s charakteristickým jemným cvaknutím v aktivačnom bode, ktorý informuje užívateľa o aktivácii klávesu.

Nadštandardné vlastnosti 

Model Thor 200 RGB obsahuje celú radu nadštandardných riešení uľahčujúcich používanie, ktoré nenájdete v bežných klávesniciach. Anti-ghosting pre 19 kláves, blokovanie klávesu Windows, multimediálne klávesy, alebo funkcia zámeny šípok s klávesmi WASD je len časť z nich. Jednou z najzaujímavejších vlastností tejto klávesnice je vstavaný USB a AUDIO rozbočovač. Navyše tento model je vybavený Českou a Slovenskou lokalizáciou písmen, čo môže byť nepostrádateľné, ak plánujete používať klávesnicu tiež na písanie textov.

Vstavaný USB a audio rozbočovač

V zadnej časti klávesnice sa nachádza vstavaný rozbočovač dvoma portami USB 2.0 a audio vstupmi pre mikrofón a slúchadlá. Táto nadštandardná funkcia umožňuje pripojenie myši, USB flash disku, slúchadiel a iných zariadení priamo do klávesnice, čo značne uľahčuje každodenné používanie, keďže najdôležitejšie porty budete mať stále po ruke.

Efektné podsvietenie RGB

Každá naozajstná herná klávesnica musí byť nielen efektívna, ale musí aj dobre vyzerať, a preto Thor 200 RGB ponúka efektné 6-zónové podsvietenie RGB, ktoré je nie len na okrasu, ale pomáha nájsť ten správny kláves pri používaní v noci. Používateľ si môže vybrať jeden z deviatich režimov podsvietenia (štyri druhy vlnových efektov, dýchanie, jednofarebný, užívateľský, efekt reakcie na dotyk a zvuk), kde niektoré režimu umožňujú výber s ôsmych prednastavených farieb. Väčšina režimov má možnosť nastavenia úrovne jasu podsvietenia, alebo rýchlosť, či smer efektov. V prípade potreby sa dá podsvietenie jednoducho vypnúť jedným tlačidlom.

Odolnosť

Telo Thor 200 RGB je vyrobené z odolných materiálov, ktoré zabezpečujú pevnosť konštrukcie a zaručujú dlhú životnosť. Okrem toho klobúčiky kláves sú vyrobené v technológii „Double Injection“, čo zaručuje doživotnú odolnosť písmen proti stieraniu. Pri použití tejto technológie, dodatočné písmená z SK/CZ lokalizáciou nie je možné podsvietiť.

Zámena šípok a klávesov WASD

Niektorí hráči preferujú nastavenie kláves, kde klávesy WASD fungujú ako šípky. Vďaka klávesovej skratke FN + W môžete ľahko a rýchlo zameniť klávesy WASD na klávesy z funkciou šípky bez toho, aby ste museli vykonať časovo náročné zmeny v softvéri, alebo nastaveniach hry.

Dostupnosť a cena
Genesis Thor 200 RGB je dostupná prostredníctvom siete internetových obchodov a vybraných predajcov za doporučenú koncovú cenu 36 EUR vrátane DPH.

Vlastnosti

• vysokokvalitné, odolné hybridné mechanické spínače kláves z životnosťou do 20 miliónov klikov
• Anti-ghosting pre 19 kláves
• 6-zónové RGB podsvietenie z možnosťou nastavenia 9 rôznych režimov
• klobúčiky „Double injection“ zaručujú doživotnú odolnosť proti stieraniu písmen
• 12 multimediálnych kláves

  • vstavaný USB a AUDIO rozbočovač
  • funkcia zámeny šípok s klávesmi WASD
    • vyklápacie nožičky umožňujú nastavenie uhlu sklonu
  • blokovanie klávesu Windows
  • česká a slovenská lokalizácia písmen na klávesoch

Špecifikácia 

Mechanizmus kláves: Hybridný mechanický
Životnosť kláves: do 20 miliónov klikov
Farba podsvietenia kláves: 6-zónové RGB
Dĺžka kábla: 1,6 m
Počet kláves: 104
Multimediálne klávesy: 12
Dĺžka dráhy spínača: 3,0 – 3,8 mm
Sila potrebná na aktiváciu kláves: 60g
Rozmery klávesnice: 448 x 155 x 42 mm
Hmotnosť klávesnice: 885g
Rozhranie: USB 2.0

Lokalizácia: CZ/SK
Systémové požiadavky: Windows XP Vista/7/8/10, Android, Linux

Viac na:

http://genesis-zone.com/en/product/thor-200-rgb-gaming-keyboard/

Značky: