Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

S rastúcim sektorom elektromobility rozširuje GreenWay svoje portfólio produktov s cieľom pomôcť ostatným podnikom ponúkať zákazníkom, nájomcom a zamestnancom nabíjacie stanice a služby.

Bratislava – GreenWay (GW), najväčší poskytovateľ nabíjacích služieb pre elektrické vozidlá v strednej a východnej Európe, dnes ohlásil značné rozšírenie svojich služieb a ponuky pre B2B sektor. GW, ktorý doteraz primárne poskytoval nabíjacie služby pre vodičov elektrických vozidiel, rozširuje svoje portfólio na ponuku komplexných produktov pre firmy a lokality, ktoré majú záujem o nabíjacie stanice a chceli by poskytovať nabíjacie služby svojim zákazníkom, rezidentom, zamestnancom alebo vlastnej flotile vozidiel.

Nová ponuka zahŕňa rôzne typy nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, ktoré GW odporúča na využitie doma, vo firmách a na rôznych verejných miestach. GW chce využiť svoje bohaté skúsenosti s prevádzkou vlastnej siete verejných nabíjačiek pre elektromobily (momentálne 205 staníc a toto číslo ďalej rastie) a ponúka riešenie prevádzky nabíjacích staníc aj iným firmám. GreenWay bude aj naďalej poskytovať technickú podporu pre vodičov pri nabíjaní na vlastných, ako aj partnerských nabíjacích staniciach.

Rozšírená ponuka zahŕňa takmer celé spektrum prevádzky nabíjacích bodov a poskytovania služieb elektromobility, vrátane nasledovných:

  • 24/7 online monitoring partnerských staníc
  • integrácia nabíjacieho bodu do najväčšej siete nabíjacích staníc v strednej a východnej Európe
  • prepracovaný manažment umožňujúci rôzne varianty prevádzky: spoplatnená alebo zadarmo; súkromná, dostupná pre určených používateľov alebo verejne prístupná
  • možnosť partnerov nastaviť si vlastné ceny nabíjania s ohľadom na vlastné obchodné ciele a maximalizáciu prínosu ich investície
  • predaj overených, odporúčaných nabíjacích staníc, ktoré GreenWay používa aj vo vlastnej sieti
  • cielená podpora pre rôzne segmenty zákazníkov ako HoReCa, bytové domy, kancelárske budovy, developerské projekty, predajcovia automobilov a elektrické flotily
  • celé spektrum špeciálne prispôsobených služieb pre firmy ako sú napríklad prevádzkovatelia elektrických flotíl, ktoré vyžadujú komplexné a na mieru šité riešenia
  • špeciálne programy pre územné samosprávy

Toto všetko sú služby, ktoré GW dopĺňa k súčasnej prevádzke, rozvoju a zlepšovaniu vlastnej siete verejných nabíjacích staníc. Tá dnes pozostáva z 205 nabíjacích staníc a toto číslo ďalej rastie.

“V roku 2015 sme spustili prevádzku našej prvej verejnej nabíjacej stanice. Správa našej infraštruktúry a služby vodičom elektrických vozidiel ostávajú našou kľúčovou kompetenciou,” povedal Peter Badík, spoluzakladateľ GreenWay. “Vtedy sme boli priekopníkmi vo svete elektromobility, ktorý odvtedy našťastie významne dozrel. Vstupujeme do sveta elektromobility 2.0 a my chceme aj naďalej stáť na čele tejto zmeny v našom regióne.”

Nabíjanie elektromobilov je iné ako tankovanie – elektromobil sa dá nabiť kdekoľvek, kde je nabíjací bod pripojený do elektrickej siete alebo k batérii. Ľudia môžu, chcú a stále viac budú nabíjať na miestach, kde sa najviac zdržiavajú – doma, v práci, v hoteloch, reštauráciách alebo v nákupných centrách.

“Nadobudli sme odbornosť, schopnosti a skúsenosti, ktoré nám umožňujú pomáhať iným biznisom a lokalitám poskytovať nabíjacie služby svojim klientom”, povedal Badík. “Ako experti v tejto oblasti sa veľmi tešíme, že môžeme tieto služby ponúkať ďalším firmám a zabezpečiť tak ďalšie možnosti nabíjania pre vodičov elektrických vozidiel. Znečistenie životného prostredia a klimatickú krízu treba riešiť a na to je potrebná aj elektrifikácia cestnej dopravy. Tento sektor v najbližších rokoch čaká veľký rozmach a nabíjanie elektromobilov sa tak stáva výhodnou investíciou pre mnoho podnikov.”