Hodinky LG Watch Urbane LTE prinášajú radu zmien

2

LTE verzia využíva iný operačný systém a prináša extra funkcie.

Podľa názvu by sa mohlo zdať, že hodinky LG Watch Urbane LTE sa oproti pôvodnej verzii líšia iba zabudovanou podporou LTE konektivity. Do hodiniek môžete vložiť SIM kartu a využívať ju ako telefón – môžete volať, posielať SMS správy. Keď sa pozriete na hodinky pozornejšie, všimnete si radu zmien.

V prvom rade, LG nahradil platformu Android Wear svojim vlastným systémom, ktorý je založený na systéme WebOS. Na používanie systému si budete chvíľu zvykať, ale ponúka viac-menej totožné funkcie. Počíta kroky, umožňuje posielať notifikácie, počúvať hudbu atď. Okrem toho však zariadenie dokáže komunikovať s akýmkoľvek telefónom – pomocou hodiniek napr. pošlete priateľovi svoju lokalitu.

LG Watch Urbane LTE majú v sebe zabudovaný aj NFC čip, takže môžete pomocou nich platiť a dokonca sa dokážu komunikovať aj s autom. Dodajme, že 1,3-palcový OLED displej má rozlíšenie 320 × 320. Pripomienky máme, aspoň na základe prvých dojmom, na ich veľkosť a dizajn, ktorý nie je úplne špičkový.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

2 komentáre

  1. Pingback: MWC 2015: Ako keby ste tam boli spolu s nami | touchIT

  2. Pingback: Pebble Time pokorili 16 miliónov dolárov. Sú dostupné v kovovej verzii a budú využívať inteligentné remienky | touchIT

Pridaj komentár