Huawei predstavil novinky radu Mate 20.

Portfólio Mate 20 tvoria celkovo až štyri telefóny – základný model Mate 20, herný smartfón s obrovským displejom Mate 20X, vlajková loď Mate 20 Pro a luxusné prevedenie Porsche Design s názvom Mate 20 RS.

Na Slovensku sa však bude oficiálne predávať iba model Mate 20 Pro. Pokiaľ vás teda zaujala základná verzia či model X so 7,2-palcovou obrazovkou, musíme vás sklamať. Huawei ich nebude na Slovensko oficiálne dovážať. V prípade záujmu sa teda skúste pozrieť po zahraničných obchodoch, nepočítajte však so záručnou opravou na Slovensku, ak by sa vyskytli problémy.

Huawei Mate 20 Pro bude na Slovensku dostupný od 1. 11. 2018 za odporúčanú maloobchodnú cenu 999 eur. Objaví sa aj v ponuke slovenských operátorov a záujemcovia si už môžu zariadenie predobjednať u vybraných partnerov a operátorov v špeciálnej akcii s bezdrôtovou nabíjačkou a nanoSD kartou s kapacitou 128 GB za nezmenenú cenu. Mate 20 Pro bude na našom trhu dostupný v čiernej farbe a v Twilight prevedení.

Z operátorov už spustil predpredaj Telekom, novinku nájdete aj v ponuke Alzy a v NAY.

Zdroj: Huawei

Prečítajte si aj:

Recenzia Huawei Mate 20 Pro: Je to najlepší smartfón za rok 2018?

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit