Po šiestich rokoch právnych problémov bola včera vypnutá služba Grooveshark.

Aktualizované 5. februára 2018.

Server Comparitech nám dal tip na hudobné služby, ktoré môžete využiť ako náhradu za zaniknutý Grooveshark. Celkovo 13 hudobných serverov a služieb ponúka viac než obstojnú alternatívu. V prehľade nájdete aj nielen tie známe ako Apple Music či Spotify ale aj Last.fm alebo Hype Machine. Kompletný prehľad nájdete v tomto článku.


Pôvodný článok z 1. mája 2015

Na stránke www.grooveshark.com nájdete len dopis od majiteľov, ktorí sa ospravedlňujú za vypnutie služby. Dnes je situácia odlišná, v porovnaní spred takmer desiatimi krokmi, kedy služba začínala. Podľa vyhlásenia autorov služby sa im aj napriek veľkým snahám nepodarilo získať potrebné povolenia od držiteľov autorských práv. Mnoho skladieb tak bolo na serveri nelegálne. Bez výhrad si chybu priznávajú a na dôslednom dodržovaní autorských práv nevidia nič zlé.

list

Úryvok z listu na úvodnej stránke servera

Niekoľkoročný boj na súdoch bol vedený so spoločnosťami Universal Music Group, Sony Music a Warner Music Group.

Spoločnosť sa zaviazala zmazať nelegálny obsah na svojich serveroch a odporúča používateľov na používanie služieb ako Google Play. Deezer alebo Beats Music.

groo

Okrem webu nebude dostupná ani mobilná aplikácia

Podľa dostupných informácií uložil súd minulý týždeň pokutu v hodnote 150 000 USD za každú pesničku, ktorá predstavovala pre majiteľov servera porušovanie autorských práv. Celkovo sa hovorí o 5000 skladbách a miliónov USD k možnej náhrade škody.

Zdroj: The Next Web

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.