Hyundai a Kia investovali 80 miliónov eur do Chorvátskej automobilky – Rimac Automobili

1

Rimac Automobili je Chorvátska automobilová spoločnosť, ktorá vyvíja a vyrába super športové elektromobily, a tiež dodáva EV technológie rôznym partnerom. V roku 2013 predstavila svoje prvé auto – Rimac Concept One. Od tej doby sa toho veľa zmenilo a relatívne malá automobilka kráča smelo vpred.

Dnešný deň, 14. máj 2019, je pre túto automobilku ďalším veľkým míľnikom – uzavrela totiž strategické partnerstvo s automobilkami – Hyundai Motor Group a Kia Motors, ktoré do spoločnosti Rimac investujú celkom 80 miliónov eur. Hyundai 64 a Kia 16 miliónov eur. Hyundai a Rimac tvoria „technické partnerstvo“, ktorého výsledkom majú byť dve vysoko výkonné elektrické autá do roku 2020, teda už čoskoro.

Touto spoluprácou sa skupina Hyundai Motor Group usiluje o urýchlenie procesu prechodu na čistú elektro-mobilitu, pričom plánuje byť globálnym lídrom v riadení tejto zmeny v automobilovom priemysle. Chorvátsku automobilku Rimac poznáme ako lídra v oblasti vývoja vysokovýkonných elektromobilov. Táto spoločnosť dodáva „EV technológie“ mnohým partnerom v tomto priemysle, vrátane skupiny Hyundai Motor Group, aby tak urýchlila svoju cestu na „vrchol elektrickej budúcnosti“.

Kolaborácia týchto spoločností má jasný cieľ – vývoj čisto elektrického športového automobilu divízie Hyundai – N (EV). Taktiež by mali pracovať na vývoji elektrického vozidla na palivové články (FCEV). 

„Rimac je inovatívna spoločnosť s veľkým potenciálom a vynikajúcimi schopnosťami v oblasti vývoja vysoko výkonných elektrických vozidiel,“ povedal Euisun Chung, výkonný viceprezident spoločnosti Hyundai Motor Group. „Korene tejto spoločnosti a jej bohaté skúsenosti so spoluprácou s rôznymi automobilkami v kombinácii s mimoriadnou technologickou zdatnosťou z nej robia ideálneho partnera. Tešíme sa na túto spoluprácu a cestu k čistej elektro-mobilite. “

Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Rimac Automobili, Mate Rimac, povedal: „Sme veľmi ohromení víziou a rýchlou a rozhodnou iniciatívou skupiny Hyundai Motor Group. Veríme, že toto technologické partnerstvo vytvorí pre naše spoločnosti a ich zákazníkov maximálnu možnú hodnotu. Rimac je stále mladá a relatívne malá, ale rýchlo rastúca spoločnosť. V skupine Hyundai Motor Group vidíme silného investora a technologického partnera.

Zdroj: Rimac Automobili/Hyundai

Zdroj obrázkov: Facebook _ Rimac Automobili 

Prečítajte si aj:

RIMAC C_TWO: Elektrická beštia z Chorvátska (video + fotogaléria)

O autorovi

Svet technológií a automobilov je to, čo ma baví a napĺňa. Z oblasti technológií ma to najviac ťahá k ovociu , dronom, fotoaparátom a inteligentným zariadeniam (IoT). Svet automobilov, ale aj motoriek ma zaujíma od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád fotografujem, cestujem, testujem a píšem.

Jeden komentár

Pridaj komentár