iOS 11 má nainštalovaných 59% zariadení. Rastie však pomalšie, než predchodcovia

0

Naproti tomu najnovší Android Oreo vydaný v novembri má podiel len 0,3%.

Najnovšia verzia operačného systému od Applu je aktuálne nainštalovaná už na 59% zariadení. S informáciou sa podelil samotný Apple na svojej developerskej stránke.

Menším problémom Apple je však to, že najnovší iOS 11 rastie výrazne pomalšie, než predchodcovia. Napríklad taký iOS 9 mal do polovice novembra 2015 podiel až 67% zariadení, zatiaľ či iOS 10 do konca októbra minulého roka dosiahol podiel 60%.

Pomalší rast iOS 11 sa dá vysvetliť najmä množstvo problémom, ktoré ho sprevádzali pri uvedení na trh. Mnoho z týchto problémom je však dnes už vyriešených a používatelia môžu pokojne svoje zariadenia aktualizovať.

V nasledujúcom období by však podiel najnovšej verzie iOS mohol začať opäť viac rásť, keďže vyšla aktualizácia iOS 11.2, ktorá v USA prináša službu Apple Pay Cash, ktorá umožňuje posielať peniaze medzi zariadeniami od Apple rýchlejšie než napríklad cez banku.

Zdroj: PhoneArena

Značky:

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Pridaj komentár